Trwa ładowanie...

"Co robiły specjalnie do tego przyuczane tybetańskie psy modlitewne?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju Milionerzy

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Co robiły specjalnie do tego przyuczane tybetańskie psy modlitewne?". Zobacz, czy padła poprawna odpowiedź.

Share
"Co robiły specjalnie do tego przyuczane tybetańskie psy modlitewne?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź w teleturnieju MilionerzyŹródło: Materiały prasowe, fot: Cezary Piwowarski/TVN
d2y939m

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Co robiły specjalnie do tego przyuczane tybetańskie psy modlitewne?
A klęcząc, patrzyły w niebo,
B składały przednie łapy,
C uruchamiały młynki z mantrami,
D wyszczekiwały prośby do bóstw".

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 125 tys. zł.

Uczestnik skorzystał z pomocy publiczności - połowa zaznaczyłaby odpowiedź C, ale 31 proc. było za odpowiedzią D. Gracz zadzwonił później do brata z prośbą o pomoc. Ten jednak nie pomógł. Zaznaczono ostatecznie D. Okazała się to błędna odpowiedź. Prawidłowa była C.

Tybetańskie psy modlitewne to spaniele tybetańskie. W domostwach oraz klasztorach buddystów tybetańskich trzymano te psy ze względu na ich czujność, co miało duże znaczenie w rejonach niebezpiecznych i narażonych na częste grabieże. Były także przyuczane i wykorzystywane do obracania młynków modlitewnych.

d2y939m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y939m
d2y939m