"Co jest znakiem rozpoznawczym wyznawców kabały?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"

"Co jest znakiem rozpoznawczym wyznawców kabały?" Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie w teleturnieju "Milionerzy"
Źródło zdjęć: © East News

12.03.2019 21:02, aktual.: 12.03.2019 21:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie: "Co jest znakiem rozpoznawczym wyznawców kabały?". Sprawdź, jaka była poprawna odpowiedź.

W teleturnieju "Milionerzy" padło następujące pytanie: "Co jest znakiem rozpoznawczym wyznawców kabały?
A czerwona nitka na przegubie,
B kruk wytatuowany na plecach,
C sygnet z gwiazdą na kciuku,
D skaryfikacje na plecach".
Prawidłowa odpowiedź na to pytanie była warta 20 000 złotych.

Uczestniczka skorzystała z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela", jednak osoba nie pomogła, nie znała odpowiedzi. Kobieta zrezygnowała i wygrała 10 000 zł.

Prawidłową odpowiedzią było B.

Kabała to duchowa mistyczno-filozoficzna szkoła judaizmu. Wedlug niej świat materialny oraz światy duchowe, które znajdują się nad nim, zostały stworzone przez Stwórcę w celu sprawienia maksymalnej radości i zadowolenia stworzeniom, co w kabale określa się terminem „zamysł stworzenia”. Jej wyznawcy noszą na przegubie (lewym nadgarstku) czerwone nitki, które mają chronić przed urokami i złą energią. Wśró wyznawców są m.in. Kayah, Maryla Rodowicz, Demi Moore, Madonna, Britney Spears, Victoria Beckham, Ashton Kutcher i Elizabeth Taylor.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także