Trwa ładowanie...

CNN podało, że para książęca odwiedziła polski obóz koncentracyjny. Rażąca wpadka zagranicznych mediów

Wizyta księżnej Kate i księcia Williama to wydarzenie szeroko komentowane nie tylko przez rodzime, ale i zagraniczne media. Te jednak, z CNN na czele, relacjonując pobyt arystokratów w byłym obozie Stutthof, dopuściły się rażącej wpadki

Share
CNN podało, że para książęca odwiedziła polski obóz koncentracyjny. Rażąca wpadka zagranicznych mediów
Źródło: PAP
d1sz3om

Para książęca zwiedziła we wtorek były obóz koncentracyjny Stutthof, m.in. barak mieszkalny, krematorium i komorę gazową oraz spotkali z byłymi więźniami. Zagraniczne media szybko zrelacjonowały tę wizytę, ale nie ustrzegły się rażącego błędu. Amerykańska stacja CNN na pasku specjalnym podała, że Kate i William zwiedzili w Sztutowie... polski obóz koncentracyjny. Taką samą informację podały m.in. USA Today, "Daily Mirror" i "Daily Mail".

Na zaistniałą sytuację natychmiast zareagowało Muzeum Auschwitz. Zaapelowało o poprawienie błędnej informacji i przypomniało, że obóz koncentracyjny Stutthof był obozem nazistowskim. Interwencja przyniosła skutek i CNN, USA TODAY i „Daily Mail” poprawiły błędne materiały.

Przypomnijmy, że Muzeum Auschwitz od ubiegłego roku udostępnia aplikację "Remeber", która służy do eliminowania z tekstów takich wyrażeń, jak "polskie obozy koncentracyjne" czy "polskie obozy śmierci". Aplikacja wyszukuje błędną frazę i proponuje prawidłowe sformułowanie, a można ją pobrać na stronie internetowej muzeum.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1sz3om

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sz3om
d1sz3om