RozrywkaChrześcijańscy fundamentaliści protestują przeciw superbohaterom

Chrześcijańscy fundamentaliści protestują przeciw superbohaterom

Chrześcijańscy fundamentaliści protestują przeciw superbohaterom
Źródło zdjęć: © Warner Bros.

19.07.2010 12:43, aktual.: 29.10.2013 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Informacja o proteście pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej Westboro Baptist Church. Demonstracja ma się odbyć w pierwszy dzień konwentu, w czwartek 22 lipca i trwać będzie ledwie 45 minut.

Protest został zorganizowany, gdyż aktywiści z WBC chcą wyrazić swój sprzeciw wobec superbohaterów. Ich zdaniem dla wielu fanów, postacie komiksów stały się zbyt ważne, a ich uwielbienie jest jak wyznawanie bożków - co w chrześcijaństwie jest poważnym grzechem.

Westboro Baptist Church to fundamentalistyczna organizacja religijna prowadzona przez Freda Phelpsa. Nie jest powiązana z żadnym dużym i znaczącym kościołem, ani ruchem religijnym. Znana jest za to głównie ze swoich skrajnych postulatów i pełnych nienawiści demonstracji, podczas których podnosi fundamentalistyczne hasła antygejowskie, antyżydowskie i antyamerykańskie. Najgłośniejszym wybrykiem członków WBC były protesty podczas pogrzebów amerykańskich żołnierzy poległych w Iraku, którzy, zdaniem WBC, zginęli, gdyż Bóg kara Amerykę za jej bezbożność.

San Diego Comic Con to największa i najbardziej prestiżowa impreza komiksowa na świecie. Co roku przyjeżdża na nią ponad 100 tysięcy fanów komiksów i popkultury.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także