Trwa ładowanie...
dy7isrl

"Chirurdzy": Odejście Alexa Kareva zszokowało fanów. Twórczyni serialu i Ellen Pompeo komentują

W ciągu 16 sezonów "Chirurgów" zdarzały się nietrafione pomysły, ale jeszcze żaden nie wzbudził takiej wściekłości, jak sposób odesłania Alexa. Oto jak twórczyni to wyjaśnia. Uwaga, tekst zawiera spoilery.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Justin Chambers rozstał się z serialem "Chirurdzy"
Justin Chambers rozstał się z serialem "Chirurdzy" (kadr z serialu)
dy7isrl

Choć Justin Chambers opuścił "Chirurgów" już w listopadzie, dopiero najnowszy odcinek, "Leave a Light On", napisany przez Elisabeth R. Finch i wyreżyserowany przez Debbie Allen, wyjaśnił, gdzie znikł Alex Karev, obecny na ekranie od początku serialu. I powiedzieć, że fani nie są szczęśliwi, to nic nie powiedzieć.

Chirurdzy sezon 16 – co się stało z Alexem Karevem?

Nie dość że Alex zamilkł na wiele tygodni, to jeszcze zachował się mało elegancko, bo dosłownie znikł z życia swojej żony Jo (Camilla Luddington), a także Meredith Grey (Ellen Pompeo), Richarda Webbera (James Pickens Jr.) i Mirandy Bailey (Chandra Wilson), wszystkim wysyłając listy. Chambers nie pojawił się na ekranie w ogóle, ale usłyszeliśmy go, jak wyjaśnia całą sytuację.

dy7isrl

Zobacz wideo: "Wiedźmin" Netfliksa: zapytaliśmy serialową Yennefer o najtrudniejszą scenę

Okazało się, że wrócił do swojej byłej żony Izzie (Katherine Heigl, niewidziana w serialu od 2010 roku), z którą ma dwójkę 5-letnich dzieci: chłopca o imieniu Eli i dziewczynkę, Alexis. Dzieci urodziły się z zamrożonych wcześniej embrionów i Alex nie miał o nich pojęcia. Ale teraz doszedł do wniosku, że chce być z nimi i wciąż kocha Izzie. Dlatego postanowił z nimi zostać i zamieszkać na farmie w Kansas. Jo dostała na pożegnanie papiery rozwodowe i przeprosiny za to, że nie był w stanie pożegnać jej osobiście.

W odcinku nie pojawiła się Katherine Heigl, a Justin Chambers użyczył jedynie swojego głosu, by przeczytać listy Alexa. A fani są wściekli na twórców serialu, że tak to rozwiązano – zwłaszcza biorąc pod uwagę, w jakim kierunku rozwijano postać Alexa. Niektórzy pisali, że woleliby, żeby Karev po prostu zginął.

dy7isrl

Chirurdzy – twórczyni serialu o odejściu Alexa

Jak komentuje sprawę Krista Vernoff, showrunnerka serialu? No cóż, też listem, tyle że opublikowanym na Twitterze.

– Pożegnanie Alexa Kareva było praktycznie niemożliwe. Tak czułam ja, wszyscy scenarzyści "Chirurgów" i fani. Kochaliśmy pisać Alexa. I kochaliśmy oglądać jego zniuansowany portret w wykonaniu Justina Chambersa.

dy7isrl

- Przez 16 sezonów, 16 lat, dorastaliśmy razem z Alexem Karevem. Frustrowały nas jego ograniczenia i inspirował nas jego rozwój. Głęboko go pokochaliśmy i myślimy o nim jako jednym z naszych najbliższych przyjaciół. Będziemy za nim strasznie tęsknić. I zawsze będziemy wdzięczni za jego wpływ na nasz serial, na nasze serca, na naszych fanów, na świat – napisała Vernoff.

Głos w mediach społecznościowych zabrała także Ellen Pompeo. Odtwórczyni roli Meredith nie tylko próbowała bronić decyzji scenarzystów, ale też napisała, że to najlepsze możliwe zakończenie losów Alexa.

– Dla mnie osobiście powrót Kareva do początków był najlepszym możliwym wątkiem. To hołd dla tych niesamowitych pierwszych lat i niesamowitej obsady, która stworzyła tak silny fundament, że serial wciąż stoi. Tak że nie bądźmy smutni. Jak zawsze powtarza nasza nieustraszona liderka [reżyserka odcinka Debbie Allen], podnieśmy się i celebrujmy aktorów, scenarzystów i fantastyczną ekipę, która sprawia, że ten serial żyje co tydzień – napisała Pompeo.

dy7isrl

Podziel się opinią

Share
dy7isrl
dy7isrl