Cezary Żak zapowiada emeryturę. Chce pracować jeszcze tylko kilka lat

Cezary Żak nie chce pracować do późnej starości
Cezary Żak nie chce pracować do późnej starości
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KBS

05.12.2022 22:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktor był gościem w podcaście "WojewódzkiKędzierski", gdzie opowiedział między innymi o swojej karierze i planach na przyszłość. Okazuje się, że nie ma zamiaru grać do końca życia.

Cezary Żak to jeden z najbardziej znanych i lubianych aktorów telewizyjnych. W masowej świadomości widzów zapisał się przede wszystkim jako motorniczy Karol Krawczyk w sitcomie "Miodowe lata" oraz jako wójt i proboszcz w serialu "Ranczo", w którym grał podwójną rolę. Dziś gra przede wszystkim w teatrze, ale do aktorstwa i swojej popularności ma dystans.

Cezary Żak był gościem podcastu Kuby Wojewódzkiego oraz Piotra Kędzierskiego. Rozmawiał tam o swoich planach na przyszłość. Okazuje się, że nie ma zamiaru pracować do późnej starości.

- Chcę pracować jeszcze tylko dziewięć lat. Takie mam założenie. Jeśli to mi się uda, za dziewięć lat spotkacie się z emerytem. Nie wiem, czy mnie będzie stać na to, żebym poszedł na emeryturę, ale dzisiaj nie chcę pracować do końca życia. Robię wszystko, żeby mnie było stać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktor powiedział też, że wie, co będzie robił, gdy już nie będzie pracował: - Absolutnie wyobrażam sobie życie poza teatrem. Mam zamiar jeździć po świecie, czytać dużo książek, oglądać filmy i bawić się z wnukami.

Aktor doszedł też do smutnego wniosku: - Aktorstwo to jest rzemiosło ku rozrywce gawiedzi.

A gdy Kuba Wojewódzki zapytał go, czy nie uważa, że aktor ma misję uczenia widza, jak ma postrzegać świat oraz powinien coś w widzu zostawić, Żak skwitował to słowami: - Robię wszystko, żeby tak było, ale w ogóle mnie nie interesuje, czy coś w widzach zostaje, czy nie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także