Trwa ładowanie...
dimfmxh

Cenzura w TVP. Tęczowa flaga na nagraniu stała się czarno-biała

W materiale bydgoskiego oddziału TVP pozbawiono kolorów tęczową flagę, która znajdowała się w tle nagrywanego pomieszczenia. Mężczyzna wypowiadający się dla telewizji, nie kryje rozczarowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z pozbawioną kolorów flagą w programie TVP.
Kadr z pozbawioną kolorów flagą w programie TVP. (TVP 3)
dimfmxh

TVP 3 w Bydgoszczy wyemitowała materiał o trudnej sytuacji księgarzy w obliczu pandemii koronawirusa. Nagranie zrealizowano w księgarni "Skrzynka na bajki", która dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Książka na telefon".

Właściciel księgarni Piotr Kikta podczas sobotniej emisji programu "Zbliżenia" zauważył ocenzurowany element. Na jednej ze ścian wisiała niewielka, tęczowa flaga, która na antenie TVP stała się czarno-biała.

Zobacz: Barbara Kurdej-Szatan: "Mówię córce, że czasami chłopak chodzi z chłopakiem, a dziewczyna z dziewczyną"

- Jest mi żal, że doszło do takiej sytuacji, a przecież nie o to w tym chodziło. Nie godzę się i nigdy nie zgodzę na cenzurę i zmienianie rzeczywistości w imię czyichś wyobrażeń - napisał na fanpage'u księgarni na Facebooku.

dimfmxh

W rozmowie z dziennikarzami Tok FM księgarz przyznał, że tęczowa flaga jest dla niego oznaką tolerancji, którą uczy swoje dzieci.

- Mam tęczową flagę, bo moje dzieci dostały ją w zeszłym roku na marszu równości. Ona jest ładna, kolorowa i jest to symbol tego, że się solidaryzuję z wykluczanymi grupami, nie tylko z LGBT+ - tłumaczy.

Również treść materiału została zmanipulowana. Księgarz zażartował, że spakował do kartonu tytuły obowiązkowe tj. "Co to jest demokracja?", "Pusty las" i "Mały manipulator". Jego wypowiedź w telewizji została skrócona tylko do pierwszego tytułu.

dimfmxh

Mężczyzna podkreśla, że nie obarcza winą dziennikarzy TVP, z którymi rozmawiał.

- Myślę, że jakiś gorliwy realizator zrobił to z przekonania albo ze strachu przed "górą". Wyszło żałośnie - dodaje.

Sobotni odcinek programu "Zbliżenia" zniknął ze strony internetowej TVP Bydgoszcz. Stacja dotychczas nie zabrała głosu w sprawie.

dimfmxh

Podziel się opinią

Share

dimfmxh

dimfmxh