Trwa ładowanie...

„Ceną była śmierć za wolności smak…” o którym powstaniu śpiewa Hemp Gru? - znamy poprawną odpowiedź na pytanie z teleturnieju Milionerzy

„Ceną była śmierć za wolności smak…” o którym powstaniu śpiewa Hemp Gru? To pytanie usłyszała uczestniczka środowego odcinka teleturnieju „Milionerzy”. Sprawdzamy, jaka była na nie prawidłowa odpowiedź.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

„Ceną była śmierć za wolności smak…” o którym powstaniu śpiewa Hemp Gru? - znamy poprawną odpowiedź na pytanie z teleturnieju MilionerzyŹródło: East News
d1bu87b
d1bu87b

Pytanie w teleturnieju „Milionerzy” brzmiało „Ceną była śmierć za wolności smak. Choć minął czasu szmat, ty pamiętaj, brat, życie oddał dziad, 63 dni chwały, nie przeliczając strat” śpiewa Hemp Gru:

A: o powstaniu listopadowym
B: o powstaniu styczniowym
C: o powstaniu warszawskim
D: o powstaniu Solidarności

Aby wygrać 5 000 zł w programie „Milionerzy” należało wybrać odpowiedź C: o powstaniu warszawskim.

Katarzyna, uczestniczka teleturnieju "Milionerzy" wydawała się być pewna odpowiedzi na to pytanie. Od poącztku skłaniała się ku odpowiedzi C. Mimo to zdecydowała się skorzystać z jednego z kół ratunkowych. O udzielenie odpowiedzi na to pytanie poprosiła publiczność. Zdecydowana większość osób w studio postawiła na wariant C: o powstaniu warszawskim.

d1bu87b

Fragment przytoczony w programie "Milionerzy" pochodzi z utworu "63 dni chwały" opowiadającego o powstaniu warszawski. Premiera tego nagrania miała miejsce 1 sierpnia 2018 roku. Klip związany jest z muzycznym upamiętnieniem 100-lecia niepodległości Polski.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1bu87b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bu87b