Trwa ładowanie...
dmluvcc

„Ceną była śmierć za wolności smak…” o którym powstaniu śpiewa Hemp Gru? - znamy poprawną odpowiedź na pytanie z teleturnieju Milionerzy

„Ceną była śmierć za wolności smak…” o którym powstaniu śpiewa Hemp Gru? To pytanie usłyszała uczestniczka środowego odcinka teleturnieju „Milionerzy”. Sprawdzamy, jaka była na nie prawidłowa odpowiedź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Ceną była śmierć za wolności smak…” o którym powstaniu śpiewa Hemp Gru? - pytanie z teleturnieju Milionerzy
„Ceną była śmierć za wolności smak…” o którym powstaniu śpiewa Hemp Gru? - pytanie z teleturnieju Milionerzy (East News)
dmluvcc

Pytanie w teleturnieju „Milionerzy” brzmiało „Ceną była śmierć za wolności smak. Choć minął czasu szmat, ty pamiętaj, brat, życie oddał dziad, 63 dni chwały, nie przeliczając strat” śpiewa Hemp Gru:

A: o powstaniu listopadowym
B: o powstaniu styczniowym
C: o powstaniu warszawskim
D: o powstaniu Solidarności

Aby wygrać 5 000 zł w programie „Milionerzy” należało wybrać odpowiedź C: o powstaniu warszawskim.

dmluvcc

Katarzyna, uczestniczka teleturnieju "Milionerzy" wydawała się być pewna odpowiedzi na to pytanie. Od poącztku skłaniała się ku odpowiedzi C. Mimo to zdecydowała się skorzystać z jednego z kół ratunkowych. O udzielenie odpowiedzi na to pytanie poprosiła publiczność. Zdecydowana większość osób w studio postawiła na wariant C: o powstaniu warszawskim.

Fragment przytoczony w programie "Milionerzy" pochodzi z utworu "63 dni chwały" opowiadającego o powstaniu warszawski. Premiera tego nagrania miała miejsce 1 sierpnia 2018 roku. Klip związany jest z muzycznym upamiętnieniem 100-lecia niepodległości Polski.

dmluvcc

Podziel się opinią

Share

dmluvcc

dmluvcc