Trwa ładowanie...

Caroll Spinney nie żyje. Był odtwórcą roli Wielkiego Ptaka z "Ulicy Sezamkowej"

Amerykański lalkarz Caroll Spinney nie żyje. To właśnie jego głos należał do Wielkiego Ptaka z kultowego serialu "Ulica Sezamkowa".

Share
Caroll Spinney nie żyje. Był odtwórcą roli Wielkiego Ptaka z "Ulicy Sezamkowej"Źródło: Materiały prasowe
d1xlgbz

Śmierć 85-letniego Carolla Spinneya wywołała niemałe poruszenie. Słynny lalkarz od 1969 r. podkładał głos pod postać Wielkiego Ptaka z "Ulicy Sezamkowej". Ponadto to również on wykreował postać zielonego Oskara Zrzędy, który żył w kuble na śmieci.

Od 2018 r. Caroll Spinney nie występował na scenie, ponieważ miał poważne problemy ze zdrowiem. Nie oznaczało to jednak, że zrezygnował z dubbingu. Jego głos nadal można było usłyszeć — po prostu był on dogrywany w studiu.

Ze śmiercią Spinneya trudno było się pogodzić producentom serialu "Ulica Sezamkowa", którzy wystosowali specjalne oświadczenie na Twitterze:

d1xlgbz

"Jego olbrzymi talent i wielkie serce doskonale nadawały się do roli Żółtego Ptaka, który sprawiał radość pokoleniom dzieci i niezliczonym fanom w każdym wieku na całym świecie" – napisali.

Co ciekawe, choć rola Wielkiego Ptaka przyniosła Spinneyowi wielką popularność, nie zdawał on sobie z niej sprawy. W autobiografii wydanej w 2003 r. padły słowa:

"Nie miałem pojęcia o popularności, dopóki nie sięgnąłem po książkę dla dzieci z 1972 roku. Z tyłu były zdjęcia największych ikon filmów animowanych: Myszki Miki i panny Minnie oraz Kaczora Donalda i Goofy'ego . A razem z nimi tańczyli Wielki Ptak i Oskar Zrzęda. Pomyślałem wtedy: 'O rany, jestem tuż obok Myszki Miki!'" - skromność przemawiała przez Spinneya, który często podkreślał, że to Wielki Ptak jest sławny, nie zaś lalkarz.

Caroll Spinney Materiały prasowe
Caroll Spinney Źródło: Materiały prasowe
d1xlgbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xlgbz
d1xlgbz