Trwa ładowanie...
d2shocm

Caroll Spinney nie żyje. Był odtwórcą roli Wielkiego Ptaka z "Ulicy Sezamkowej"

Amerykański lalkarz Caroll Spinney nie żyje. To właśnie jego głos należał do Wielkiego Ptaka z kultowego serialu "Ulica Sezamkowa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Caroll Spinney nie żyje
Caroll Spinney nie żyje (Materiały prasowe)
d2shocm

Śmierć 85-letniego Carolla Spinneya wywołała niemałe poruszenie. Słynny lalkarz od 1969 r. podkładał głos pod postać Wielkiego Ptaka z "Ulicy Sezamkowej". Ponadto to również on wykreował postać zielonego Oskara Zrzędy, który żył w kuble na śmieci.

Od 2018 r. Caroll Spinney nie występował na scenie, ponieważ miał poważne problemy ze zdrowiem. Nie oznaczało to jednak, że zrezygnował z dubbingu. Jego głos nadal można było usłyszeć — po prostu był on dogrywany w studiu.

Ze śmiercią Spinneya trudno było się pogodzić producentom serialu "Ulica Sezamkowa", którzy wystosowali specjalne oświadczenie na Twitterze:

d2shocm

"Jego olbrzymi talent i wielkie serce doskonale nadawały się do roli Żółtego Ptaka, który sprawiał radość pokoleniom dzieci i niezliczonym fanom w każdym wieku na całym świecie" – napisali.

Co ciekawe, choć rola Wielkiego Ptaka przyniosła Spinneyowi wielką popularność, nie zdawał on sobie z niej sprawy. W autobiografii wydanej w 2003 r. padły słowa:

"Nie miałem pojęcia o popularności, dopóki nie sięgnąłem po książkę dla dzieci z 1972 roku. Z tyłu były zdjęcia największych ikon filmów animowanych: Myszki Miki i panny Minnie oraz Kaczora Donalda i Goofy'ego . A razem z nimi tańczyli Wielki Ptak i Oskar Zrzęda. Pomyślałem wtedy: 'O rany, jestem tuż obok Myszki Miki!'" - skromność przemawiała przez Spinneya, który często podkreślał, że to Wielki Ptak jest sławny, nie zaś lalkarz.

Caroll Spinney Materiały prasowe
Caroll Spinney (Materiały prasowe)
d2shocm

Podziel się opinią

Share
d2shocm
d2shocm