Trwa ładowanie...

Były gwałcone i sprzedawane bogaczom. Modelki oskarżają męża Lindy Evangelisty

Cztery byłe supermodelki z paryskiej agencji Elite opowiedziały przed kamerą o piekle, jakie miał im zgotować Gerald Marie. Ówczesny szef agencji i były mąż Lindy Evengelisty, która zarzeka się, że nie wiedziała o domniemanym wykorzystywaniu młodych modelek. Najmłodsza z ofiar miała mieć 17 lat.

Gerald Marie z modelkami Elite w 1996 r.Gerald Marie z modelkami Elite w 1996 r.Źródło: Getty Images,, fot: Stephane Cardinale
d3c7c0t
d3c7c0t

"Scouting for Girls: Fashion's Darkest Secret" to nowy dokument Sky TV (dostępny od piątku w Wielkiej Brytanii, niebawem ma się rozpocząć międzynarodowa dystrybucja), który skupia się na wstrząsających zeznaniach czterech byłych modelek agencji Elite. Marianne Shine, Carre Sutton (dawniej Carre Otis), Jill Dodd i Shawna Lee znajdują się w grupie 11 kobiet oskarżających Geralda Marie o wykorzystywanie seksualne w latach 80.

– Byłam zdruzgotana i przerażona – mówiła w nowym dokumencie Carre Sutton, wspominając gwałt, jakiego miał się na niej dopuścić Marie. Emerytowana modelka twierdzi, że miała 17 lat, gdy szef zaczął ją wykorzystywać i robił to nawet kilka razy w tygodniu.

– Powodem, dla którego o tym mówię, jest to, że mam córki – tłumaczyła Sutton. – To wciąż zupełnie nieuregulowana branża, która pracuje głównie z nieletnimi i młodymi dorosłymi. To, że to jedyna branża, która jest nieuregulowana, jest oburzające – dodała była modelka Elite.

Scouting for Girls: Fashion's Darkest Secret Sky UK
Scouting for Girls: Fashion's Darkest SecretŹródło: Sky UK

– Byłyśmy po prostu młode i wykorzystywane, sprzedawane przez naszych agentów – mówiła Dodd, która dowiedziała się, że Marie dostał od arabskiego biznesmena 50 tys. dol. za możliwość "bliższego poznania" młodej modelki. Standardem w branży miało być też zmuszanie do seksu z fotografami, szantażowanie początkujących modelek itp.

d3c7c0t

Przestępstwa, o których mówiło w sumie 11 kobiet pracujących niegdyś dla Marie, były rzekomo popełniane w latach 80. Paryska prokuratura nie może wiele zdziałać, gdyż przestępstwa seksualne przedawniają się po 20 latach, a w przypadku nieletnich – po 30 latach. Zeznania kobiet mogą jednak pomóc dotrzeć do późniejszych ofiar. Modelki oskarżające Marie nie mają bowiem złudzeń, że ich szef nie zaprzestał swojego procederu w latach 90.

W tamtym czasie Gerald Marie był mężem Lindy Evangelisty (dokładnie od 1987 do 1993 r.). Kanadyjska supermodelka twierdzi, że o niczym nie wiedziała. Po pojawieniu się pierwszych oskarżeń wystosowała jednak oświadczenie, w którym stwierdziła: "Słysząc je teraz i bazując na własnych doświadczeniach, wierzę, że mówią prawdę".

72–letni Gerald Marie utrzymuje, że jest niewinny i że do żadnych nadużyć względem jego modelek nie dochodziło.

Karolina Pisarek o kulisach castingu do filmu Blanki Lipińskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3c7c0t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c7c0t