Była w komisji wyborczej i rozpłakała się przed kamerami TVN24. "Tego się nie da opisać"

Przewodnicząca komisji wyborczej na Woli była wzruszona postawą wyborców
Przewodnicząca komisji wyborczej na Woli była wzruszona postawą wyborców
Źródło zdjęć: © TVN24

16.10.2023 14:50, aktual.: 16.10.2023 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rekordowa frekwencja wyborcza wielu Polaków napełniła dumą. Wzruszenia przed kamerami nie kryła szefowa jednej z warszawskich komisji wyborczych.

"Takiej frekwencji, ponad 70 proc., jeszcze w dziejach III RP nie było" - powiedział podczas jednej z konferencji przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Sylwester Marciniak. Zryw Polaków przy urnach wzbudził wielki entuzjazm w narodzie. A niektórych doprowadził do płaczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Łez wzruszenia nie kryła pani Jolanta Ławrynowicz-Filipiak, przewodnicząca w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 280 na warszawskiej Woli, w której głosowanie skończyło się po północy. Kobieta już kilkukrotnie zasiadała w komisjach wyborczych, ale w rozmowie z reporterką TVN24 zapewniła, że nigdy czegoś takiego nie doświadczyła.

- Jest to wielki dzień i dziękuję wyborcom, że byli na tyle cierpliwi i czekali w tak długiej kolejce. Bardzo wam dziękuję rodacy. I państwu też dziękuję - powiedziała przed kamerami.

Przewodnicząca komisji dopytywana o to, czy może porównać doświadczenie z wyborów parlamentarnych w 2023 r. z innymi wyborami, stwierdziła, że "tego się nie da opisać".

Poruszona Jolanta Ławrynowicz-Filipiak z komisji wyborczej na warszawskiej Woli dziękuje Polakom za udział w wyborach
Poruszona Jolanta Ławrynowicz-Filipiak z komisji wyborczej na warszawskiej Woli dziękuje Polakom za udział w wyborach© TVN24

Media, zakupy, reklama – Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" sprawdzamy, jak bardzo Netflix zmasakrował "Znachora", radzimy, dlaczego niektórych seriali lepiej nie oglądać w Pendolino oraz żegnamy się z "Sex Education", bo chyba najwyższy już czas, nie? Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także