Trwa ładowanie...

Bronisław Wildstein naraził się władzom TVP? Jego program zniknie z TVP2

Publicysta opublikował w maju br. krytyczny tekst na temat TVP Info i "Wiadomości". Czy to dlatego jego program wkrótce zniknie z TVP2?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bronisław Wildstein naraził się władzom TVP? Jego program zniknie z TVP2Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1ajpaw
d1ajpaw

"Południk Wildsteina", autorski program publicystyczny Bronisława Wildsteina, w połowie czerwca br. zniknie z ekranów.

- Decyzja o zdjęciu programu Bronisława Wildsteina z anteny jest rzeczą absolutnie naturalną, po prostu kończy się wiosenna ramówka. Czy wróci jesienią? Są różne plany w tym względzie. Decyzje jeszcze nie zapadły, rozważane są rozmaite opcje i nic nie jest rozstrzygnięte - powiedział Piotr Gursztyn, dyrektor programowy TVP, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, jakie jest brane pod uwagę, jest przeniesienie programu na inną antenę. Jak podkreślił zresztą Gursztyn, taka taktyka wiąże się z "grupowaniem publicystki do TVP Info".

Co ciekawe, sam Wildstein nie jest informowany o zamiarach i pomysłach szefostwa. Chce jednak wierzyć, że decyzja jego przełożonych nie wynika z opublikowanego przez niego w maju br. tekstu, w którym skrytykował publicystykę w TVP Info i "Wiadomościach".

d1ajpaw

- Nie zajmuję się wyczuwaniem. Nikt też niczego takiego nie dawał mi do zrozumienia, ani nie komunikował wprost, więc spokojnie czekam na wrzesień. Spokojnie, bo z natury jestem człowiekiem spokojnym - podsumował w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, że Bronisław Wildstein od maja 2006 roku do lutego 2007 roku piastował stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Od 2013 roku przez rok był szefem i redaktorem naczelnym Telewizji Republika. Wcześniej współpracował m.in. z redakcjami "Rzeczpospolitej", "Uważam Rze", "Życia Warszawy" oraz "Wprost". W swojej karierze został również odznaczony Orderem Orła Białego za zasługi dla Polski i osiągnięcia w działalności publicznej i pracy dziennikarskiej. Warto także dodać, że w 2008 roku Wildstein prowadził już w TVP1 swój program publicystyczny - "Bronisław Wildstein przedstawia". Po dwóch latach, z powodu niskiej oglądalności, program zniknął jednak z ramówki stacji.

Zobacz także: Kayah o TVP: "Nie sądzę, żeby pragnęli mojej obecności. Chyba, że prezes zmieni tok myślenia!"

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1ajpaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ajpaw