Trwa ładowanie...

Breivik zamordował 77 osób. Netflix wyprodukuje film o tej wstrząsającej historii

Paul Greengrass chce pokazać światu film o norweskim terroryście, który w 2011 roku zamordował 77 osób. Był to atak, w którym zginęło najwięcej osób od czasu II wojny światowej. Prawo do zrobienia filmu wygrał Netflix!

Breivik zamordował 77 osób. Netflix wyprodukuje film o tej wstrząsającej historiiŹródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA
drw9qtz
drw9qtz

Anders Behring Breivik w 2011 roku dokonał dwóch zamachów, w których łącznie zginęło 77 osób. Najpierw zaatakował siedzibę premiera Norwegii. Wówczas śmierć poniosło 8 osób. Później zginęło 69 osób z młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. Breivik został skazany na 21 lat więzienia z możliwością przedłużenia wyroku, jeśli nadal będzie uznawany za zagrożenie dla społeczeństwa.

Najprawdopodobniej zbrodnia umotywowana była politycznie. W trakcie śledztwa ujawniono, że Breivik w czasie popełniania zbrodni zatelefonował na policję, przedstawiając się imieniem i nazwiskiem. Podał, że jest członkiem antykomunistycznego ruchu oporu i gdzie się znajduje. Dodał też, że pragnie oddać się w ręce policji, po czym wrócił do zabijania ludzi.

Jak podaje deadline.com, na film przeznaczono budżet w wysokości 20 mln dolarów. Przygotowania rozpoczną się już za kilka dni tak, aby zdjęcia ruszyły jesienią. W filmie mają wziąć udział lokalni aktorzy, a produkcją zajmą się m.in. Scott Rudin, Greg Goodman i Eli Bush.

Paul Greengrass słynie z tego, że uwielbia robić filmy o trudnej i poruszającej tematyce. Czekamy zatem na efekty nowej produkcji!

Breivik dokonał dwóch zamachów terrorystycznych

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną PAP/EPA
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: PAP/EPA

Paul Greengrass wyreżyseruje film o Breiviku

East News
Źródło: East News
drw9qtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drw9qtz