Trwa ładowanie...
d4lohck

Breivik zamordował 77 osób. Netflix wyprodukuje film o tej wstrząsającej historii

Paul Greengrass chce pokazać światu film o norweskim terroryście, który w 2011 roku zamordował 77 osób. Był to atak, w którym zginęło najwięcej osób od czasu II wojny światowej. Prawo do zrobienia filmu wygrał Netflix!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anders Behring Breivik, norweski terrorysta, który zamordował 77 osób
Anders Behring Breivik, norweski terrorysta, który zamordował 77 osób (PAP/EPA, Fot: PAP/EPA)
d4lohck

Anders Behring Breivik w 2011 roku dokonał dwóch zamachów, w których łącznie zginęło 77 osób. Najpierw zaatakował siedzibę premiera Norwegii. Wówczas śmierć poniosło 8 osób. Później zginęło 69 osób z młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. Breivik został skazany na 21 lat więzienia z możliwością przedłużenia wyroku, jeśli nadal będzie uznawany za zagrożenie dla społeczeństwa.

Najprawdopodobniej zbrodnia umotywowana była politycznie. W trakcie śledztwa ujawniono, że Breivik w czasie popełniania zbrodni zatelefonował na policję, przedstawiając się imieniem i nazwiskiem. Podał, że jest członkiem antykomunistycznego ruchu oporu i gdzie się znajduje. Dodał też, że pragnie oddać się w ręce policji, po czym wrócił do zabijania ludzi.

Jak podaje deadline.com, na film przeznaczono budżet w wysokości 20 mln dolarów. Przygotowania rozpoczną się już za kilka dni tak, aby zdjęcia ruszyły jesienią. W filmie mają wziąć udział lokalni aktorzy, a produkcją zajmą się m.in. Scott Rudin, Greg Goodman i Eli Bush.

d4lohck

Paul Greengrass słynie z tego, że uwielbia robić filmy o trudnej i poruszającej tematyce. Czekamy zatem na efekty nowej produkcji!

Breivik dokonał dwóch zamachów terrorystycznych

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną PAP/EPA
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP/EPA)

Paul Greengrass wyreżyseruje film o Breiviku

   East News
(East News)

Zobacz także: najlepsze seriale netflix 2018

d4lohck

Podziel się opinią

Share
d4lohck
d4lohck