Bracia Sekielscy zebrali owacje na stojąco. Otrzymali pierwszą nagrodę

Bracia Sekielscy zebrali owacje na stojąco. Otrzymali pierwszą nagrodę
Źródło zdjęć: © ons
Michał Dziedzic

15.05.2019 21:34, aktual.: 15.05.2019 22:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Sekielski raptem kilka dni po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu" odbiera wraz z bratem pierwszą nagrodę. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem.

Dokument "Tylko nie mów nikomu" trafił na YouTube zaledwie 4 dni temu, a już doczekał się 15 milionów wyświetleń. To historyczny rekord w kategorii filmów dokumentalnych. Wstrząsający obraz, w którym ofiary pedofilii w Kościele konfrontują się ze swoimi oprawcami, wywołał ogólnokrajową dyskusję. Świetnie udokumentowane śledztwo dziennikarskie wykazało, że proceder przenoszenia księży pedofilii z parafii do parafii był powszechny i wiedziało o nim wielu zwierzchników kościelnych. Większość ofiar do dziś nie doczekała się sprawiedliwości.

Widzowie masowo dziękują Sekielskiemu, że tak rzetelnie poruszył problem pedofilii w Kościele. Dziennikarz odbiera złożone gratulacje i udziela wielu wywiadów, w których mówi o procesie tworzenia filmu. Moment, gdy pierwsza nagroda trafi w jego ręce, był tylko kwestią czasu.

15 maja Rada Press Club Polska przyznała Nagrodę Specjalną Press Club Polska Tomaszowi Sekielskiemu oraz jego bratu Markowi, który jest producentem filmu. Widownia zebrana na wydarzeniu była zachwycona tą decyzją. Sekielscy obierali nagrodę przy owacjach na stojąco. Wszyscy zgromadzeni na widowni bili im gromkie brawa.

- Kiedy próbowałem zainteresować redakcje, nie było chętnych, by nas wesprzeć. Tym bardziej chciałbym podziękować tym, którzy nam zaufali, przekazali pieniądze - powiedział poruszony Sekielski, odbierając nagrodę.

Informacja oraz uzasadnienie decyzji przyznania nagrody pojawiły się na Facebooku organizacji.

- Nagrodę przyznaliśmy za stworzenie dokumentu o jednym z najbardziej bulwersujących zjawisk, którym jest pedofilia duchownych. To wyraz wdzięczności dla twórców, którzy przypomnieli, że rolą dziennikarza jest stać po stronie prawdy - czytamy. Gratulujemy!

Przypominamy, że pierwsza telewizyjna emisja dokumentu już w najbliższy czwartek. Telewizja WP pokaże go o godz. 23:00, zaś bezpośrednio po filmie wyemitowany zostanie wywiad Marka Kacprzaka z Tomaszem Sekielskim. Kolejne emisje "Tylko nie mów nikomu" zaplanowano na piątek o godz. 23:00 i w niedzielę o północy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (621)
Zobacz także