Bracia Golcowie cenią się. Oczekują konkretnych pieniędzy i potraw
31.05.2023 18:17, aktual.: 04.06.2023 08:02
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Umowa podpisywana przez Golec uOrkiestra przed koncertem reguluje nie tylko kwestie finansowe i techniczne, ale także żywieniowe. Bracia nie ukrywają, że lubią dobrze zjeść. Ich stawki za występ nie są na każdą kieszeń.
W tym roku Golec uOrkiestra obchodzi jubileusz 25-lecia. Może liczyć na mocne wsparcie telewizji państwowej. W marcu zaśpiewała na urodzinowej gali TVP Polonii, a w maju uświetniła koncert "Polska w sercu" promowany przez TVP1 i TVP Wilno. 9 czerwca pojawi się na transmitowanym przez TVP Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Wiosną i latem muzycy zarabiają najwięcej. Według ustaleń "Super Expressu" zespół Golców bierze za występ 55 tys. zł., a tylko w czerwcu br. ma zabukowanych w oficjalnie dostępnym kalendarzu 13 koncertów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ale pieniądze to nie wszystko. Ważny jest także catering. Wszystko reguluje tzw. rider.
- To jest załącznik do umowy, co powinno znaleźć się w garderobie artysty, czyli ile krzeseł, co się powinno na stole znaleźć, światełko. Te wszystkie rzeczy są tam spisane i między innymi jest tam spisany jadłospis. To wszystko jest spisane, aby potem organizator miał czarno na białym, co ma być - wytłumaczył Paweł Golec za pośrednictwem Plejady.
Artyści unikają stołowania się w przydrożnych knajpach.
- Nie ma czasu, gdzieś stawać w hotelu czy restauracji tylko przyjeżdżamy, jest obiad, trzy minuty, ubieramy się, rozgrzewka głosu, instrumentów i gramy - powiedział Paweł.
Czego konkretnie bliźniacy sobie życzą? Łukasz twierdzi, że brat uwielbia słodycze.
- Ale i pasztetową z ogóreczkiem też lubię - wtrącił Paweł.
Łukasz ma dość wszechstronny gust kulinarny.
- Jestem smakoszem delikatnego jedzenia, ale jak golonka wjedzie na stół, to też nie powiem "nie" - wyznał współtwórca Golec uOrkiestra.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat kontrowersje wokół "Małej syrenki", rozprawiamy o strajku scenarzystów i filmach dokumentalnych oraz zdradzamy, jakich letnich premier kinowych nie możemy się doczekać. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.