Trwa ładowanie...

"Blondynka" w Supraślu - na planie serialu

Share
"Blondynka" w Supraślu - na planie serialu
Źródło: AKPA
d1v9x37

Od dziesięciu dni ekipa serialu o młodej pani weterynarz gości na Podlasiu w malowniczym i sielskim Supraślu.

Niedawno mieliśmy okazję przyglądać się ich pracy na planie. Zdjęcia były niezwykle barwne, ponieważ kręcono sceny ślubu. Jednak w rolę panny młodej nie wcielała się tytułowa Blondynka.

Żenił się natomiast jej były adorator Auguścik (Krzysztof Pluskota) z Elwirą, w którą wciela się Kasia Ankudowicz, znana z serialu „Mamuśki”.

d1v9x37

„Moja bohaterka wcale nie jest smutna z powodu utraty adoratora - opowiada Julia Pietrucha, odtwórczyni głównej roli. - Wręcz przeciwnie, cieszy się, że Auguścik wreszcie znalazł kobietę, która odwzajemnia jego uczucie”.

Dla Kasi Ankudowicz granie w sukni ślubnej to żadna nowość. „Biała suknia nie robi na mnie wrażenia, bo to już mój trzeci ślub na planie – mówi aktorka. – Elwira ma bardzo wyrazisty i niezbyt dobry, moim zdaniem, styl. Stąd kasztanowe loki, czy niebieskie cienie na powiekach” – śmieje się.

A jak na sceny ślubu przystało, w kościele w Supraślu stawiła się niemalże całą obsada serialu. Wśród weselnych gości dostrzegliśmy plejadę artystów, m.in.: Andrzeja Grabowskiego, Mariana Dziędziela, Olafa Lubaszenko, Hannę Śleszyńską, Krzysztofa Kiersznowskiego, Bartosza Opanię, Leszka Lichotę czy Magdę Schejbal.

Wszyscy aktorzy byli zachwyceni okolicznościami przyrody, w jakich mieli okazję pracować. „Nigdy wcześniej nie byłam w Supraślu, ale bardzo polubiłam to miejsce. Jest tu mnóstwo cudownych zakątków i piękna rzeczka. Ostatnio specjalnie zostałam tu na weekend i opalałam się nad nią. Czasem, kiedy wcześniej skończymy zdjęcia udaję się na wycieczki rowerowe po okolicy. Jest naprawdę sielsko – opowiada zachwycona Julia Pietrucha. Dla Krzysztofa Kiersznowskiego podróż na Podlasie miała charakter sentymentalny. „W Białymstoku ostatnio byłem dwadzieścia lat temu, dlatego tym chętniej przyjechałem w te strony. Odżyły dawne wspomnienia i uświadomiłem sobie jak szybko mija czas – mówi aktor, który w serialu wciela się w lekarza. - Mój bohater to cieszący się szacunkiem w środowisku felczer. Zna tu wszystkich i wszystkim służy swoją radą. Wspiera główną bohaterkę i pomaga jej w rozwiązywani problemów. Jednym słowem jest dobrym duchem tego opowiadania” – dodaje pan Krzysztof. Bardzo ciekawą postać do zagrania ma w tej
produkcji Olaf Lubaszenko. Widzowie zobaczą go na ekranie w sutannie. Aktor zagra bowiem miejscowego księdza.

d1v9x37

„Samo noszenie sutanny sprawia, że wykonuję inne gesty, inaczej mówię. Czuję się bardziej uroczyście i dostojnie” – zdradza Olaf Lubaszenko i dodaje, że często prosi miejscowego proboszcza o rady.

„Nawet, jeśli bywa się w kościele i zna wszelkie obrzędy, z tej drugiej, kapłańskiej strony wszystko wygląda zupełnie inaczej” – zauważa aktor. Po półtorarocznej przerwie na serialowy plan, jednak już nie „Kryminalnych”, wróciła Magda Schejbal. „Gram raczej epizodyczną postać Majkę. Pojawiamy się tu z Jagną jako przyjaciółki Sylwii i wprowadzamy nieco zamieszania. Maja jest artystką, wesołą i otwartą na ludzi dziewczyną. Rozumie zachowanie Sylwii, która porzuciła życie w mieście i przyjechała na wieś. Chętnie sama by tu zamieszkała – opowiada o swej bohaterce Magda i dodaje, że prywatnie nawet trochę zazdrości młodej weterynarz takiego posunięcia. „Niestety, jeśli wykonuje się taki zawód jak ja, nie można pozwolić sobie na zaszycie się w małej wiosce” – mówi aktorka.

Ekipa „Blondynki” jeszcze przez pięć dni cieszyć się będzie urokami Supraśla, a potem znów wraca do stolicy. Emisja serialu planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

d1v9x37

Podziel się opinią

Share
d1v9x37
d1v9x37