Trwa ładowanie...
d1vzmqv

Blondynka

Najnowsze informacje
5.0
(11559 głosów)
Oceń:

„Blondynka” to polski serial obyczajowy, który jest emitowany w TVP1 od marca 2010 roku. Reżyserem serialu jest Mirosław Gronowski. Serial odniósł sukces komercyjny i zdobył dużą liczbę widzów, co skłoniło TVP1 do zamówienia drugiej serii. Pierwsza seria składa się z trzynastu odcinków.

Tytułowa blondynka, to Sylwia Kubus (w tej roli Julia Pietrucha), ma niewiele ponad 25 lat, jest lekarzem weterynarii. Dynamiczna, ładna, ciepła, otwarta. Na pozór nieco naiwna i łatwowierna, naprawdę jest osobą ambitną i nieuległą. Wierzy, że w ludziach więcej jest dobrego niż złego. Jej credo jest proste i uniwersalne, ale nie naiwne: Chcę tylko nie być byle kim, nie robić byle czego, byle gdzie...

Sylwia w Majakach znajduje coś znacznie więcej niż tylko wytchnienie od miejskiego życia. Historia poszukiwania samej siebie przez Sylwię jest osią dramaturgiczną serialu.

Bohaterka wyjeżdżając w pierwszym odcinku z Warszawy buntuje się przeciw światu, w którym karty rozdają cyniczni karierowicze. Nie widzi dla siebie miejsca w intrygach, które decydują o tym, kto stanie wyżej w społecznej hierarchii. Trafia do Majaków i tu... znajduje świat przypominający ten, przed którym uciekała, lecz tym razem nie rezygnuje.

Swoją nieustępliwością i zaangażowaniem zmienia rzeczywistość Majaków. Walczy z miejscową mafią celników, prokuratorem, wójtem i lokalnym potentatem finansowym. Swoją energią kruszy ustalony porządek wsi. Wszędzie jej pełno. Z czasem mieszkańcy Majaków zapominają, że Sylwia kiedyś mieszkała w Warszawie.

Sylwia jest postacią, z którą łatwo się identyfikować szerokiej, także młodej, widowni. Jak każdy popełnia błędy, potyka się, ale zawsze ma odwagę iść dalej. Czasem można jej współczuć naiwności, zazdrościć umiejętności jasnego widzenia spraw takimi, jakie są. Zawsze jednak warto poznać drogę, którą idzie, by w końcu odnaleźć... odrobinę miłości.

W obsadzie serialu „Blondynka” zobaczymy także m.in.: Pawła Deląga, Leszka Lichotę, Michała Lesienia, Magdalenę Schejbal, Hannę Śleszyńską, Olafa Lubaszenko i Andrzeja Grabowskiego.

Blondynka
Tytuł oryginalny

Blondynka

Gatunek

obyczajowy, serial

Kraj produkcji

Polska

Czas trwania odcinka

50 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Andrzej Grigoriew

Szymon Rząca (Lekarz w szpitalu)

Tomasz Domagała (lekarz)

Marta Ścisłowicz (Majka)

Magda Czerwieńska (Andżela)

Ewa Bułhak (Patrycja Zioło)

Krzysztof Pluskota (Michał Auguścik)

Marcin Sztabiński (Sylwek Palimąka)

Magdalena Boczarska (Eva Luna)

Izabela Dąbrowska (Jasiunia Roztworowska)

Artur Krajewski (Bondyra)

Krzysztof Gosztyła (doktor Jan Fus)

Tomasz Kozłowicz (Zbyszek)

Andrzej Grabowski (wójt Traczyk)

Michał Lesień (Marcin Dolecki)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzmqv
d1vzmqv
d1vzmqv