Trwa ładowanie...
d1662rx

"Biblia": Szatan jak Barack Obama? Kontrowersyjny serial wkrótce u nas!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Biblia": Szatan jak Barack Obama? Kontrowersyjny serial wkrótce u nas!
(Polsat)
d1662rx

Szatan podobny do Baracka Obamy? Telewizyjny megahit "Biblia" zaledwie 7 miesięcy po premierze w Stanach Zjednoczonych będzie można zobaczyć na antenie Polsatu. stacja wyemituje pięć 90-minutowych odcinków.

Emisja "Biblii" w Stanach Zjednoczonych nie obyła się bez skandalu. Zwrócono uwagę na podobieństwo pojawiającego się w serialu szatana do Baracka Obamy. Producent Mark Burnett bronił się przed zarzutami, że specjalnie wybrał takiego aktora do roli szatana, który łudząco przypomina Prezydenta Obamę.

Mark Burnett zapewniał, że darzy urzędującego Prezydenta Obamę „najwyższym szacunkiem” i nigdy nie śmiałby go świadomie obrazić. Takie niefortunne podobieństwo wynikało z faktu, że „Biblia” to produkcja z obsadą międzynarodową i realizowana była z dokumentalną dbałością o realia historyczne.

d1662rx

Specjalnie dobierano aktorów tak, by odpowiadali pod względem wyglądu i doświadczenia zawodowego powierzonym im rolom. I kierując się tymi przesłankami do roli szatana wybrano uznanego aktora z Maroka - w tej roli Mehdi Ouzaani. Wybór pokierowany był dobrem produkcji, a nie chęcią obrażenia kogokolwiek. Mehdi Ouzaani grał już wcześniej szatana w kilku wcześniejszych adaptacjach Biblii, realizowanych w czasach, gdy Obama nie był jeszcze najważniejszą osobą w USA.

Premierowy odcinek serialu "Biblia" już 19 października o godzinie 20.05 na antenie Telewizji POLSAT!

d1662rx

Podziel się opinią

Share

d1662rx

d1662rx