Trwa ładowanie...
22-10-2013 16:46

"Biblia": Premierowy odcinek serialu oglądało ponad 3 mln widzów!

"Biblia": Premierowy odcinek serialu oglądało ponad 3 mln widzów!Źródło: Polsat
d4mjq41
d4mjq41

Polska premiera serialu *"Biblia", która miała miejsce w sobotni wieczór, 19 października, o godzinie 20.05, pokonała konkurencję w trakcie nadawania serialu. Pierwszy odcinek oglądało blisko 3,2 mln widzów i zgromadził największą widownię spośród wszystkich stacji nadających o tej porze.*

"Biblia" to trwający blisko 10 godzin najnowszy serial religijny nakręcony z ogromnym rozmachem typowym dla hollywoodzkich produkcji. Jest to spektakularna i najwierniejsza oryginałowi ekranizacja najbardziej znanej księgi w historii ludzkości - Biblii. Przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i jego przymierza z Bogiem oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa oraz początki chrześcijaństwa. Serial przywołuje najważniejsze historie z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu. Niezapomniane opowieści od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia rozwijają się w pełne żywiołowej akcji obrazy filmowe, które porwą, wzruszą i skłonią do refleksji nie tylko katolików.

Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi najnowszej adaptacji „Biblii” są: amerykański producent telewizyjny, uhonorowany Emmy - Mark Burnett i gwiazda telewizyjna, znana m.in. z „Dotyku anioła” - Roma Downey, która również zagrała jedną z głównych ról w serialu. Za reżyserię odpowiadają: Crispin Reece, Tony Mitchell, Christopher Spencer. Operatorami obrazu są: Christopher Titus King, Rob Goldie, Peter Greenhalgh, a autorami scenariusza m. in.: Richard Bedser, Nic Young.

Autorem poruszającej oprawy muzycznej jest Hans Zimmer - wielokrotnie nominowany do Oscara za muzykę do filmów (m.in. „Incepcja”, „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”). W obsadzie znaleźli się m.in. Diogo Morgado, Darwin Show, Roma Downey, Greg Hicks, Sebastian Knapp, Amber Rose Revah i Will Houston.

Kolejne odcinki serialu *"Biblia" oglądać można w każdą sobotę o godzinie 20.05 na antenie Telewizji POLSAT.*

d4mjq41
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mjq41