Trwa ładowanie...

Beata Tadla protestowała pod redakcją TVP. "To było trudne"

Przez kilka lat prowadziła "Wiadomości" i występowała w innych programach TVP. Dziś Tadla oskarża dziennikarzy byłej redakcji o "kłamliwe i pogardliwe kreowanie rzeczywistości".

Beata Tadla protestowała pod redakcją TVP. "To było trudne"Źródło: PAP/Radek Pietruszka
d1rq41e
d1rq41e

W środę 16 stycznia pod siedzibą redakcji TVP Info przy pl. Powstańców Warszawy w Warszawie odbyło się wydarzenie "Stop propagandzie nienawiści - protest pod redakcją TVP". Jedną z uczestniczek była Beata Tadla, która pracowała w TVP w latach 2012-2016.

Posłuchaj przemówienia Beaty Tadli podczas protestu:

- To było trudne... Staliśmy przed miejscem, w którym spędziliśmy lata, a teraz byliśmy tam zaprotestować przeciwko temu, w co się zamieniło... – napisała Tadla na Facebooku.

- Dziennikarstwo to relacjonowanie świata, a nie jego kreowanie! I to w tak obrzydliwym, kłamliwym, pogardliwym wydaniu! Pomachaliśmy tym, co patrzyli na nas z okien budynku przy Powstańców... – skwitowała dziennikarka.

d1rq41e

Przypomnijmy, że protest został zorganizowany po emisji głównego wydania "Wiadomości" w poniedziałkowy wieczór. Materiał dotyczący politycznego wykorzystania śmierci Pawła Adamowicza spotkał się z ogromną krytyką wśród widzów i internautów. Pojawiły się nawet głosy mówiące o odwołaniu prezesa TVP, Jacka Kurskiego (czytaj więcej tutaj).

Obejrzyj: Beata Tadla opowiedziała o utracie pracy. Na wizji polały się łzy

d1rq41e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rq41e