Trwa ładowanie...
22-11-2016 12:20

Beata Tadla: nigdy nie odebrałam żadnego telefonu z naciskiem na treści, które miałam wygłosić przed kamerą

Beata Tadla obecnie promuje swoją ostatnią książkę, „Czego oczy nie widzą”. To podsumowanie 25-letniej kariery zawodowej dziennikarki. Pisze w niej o najtrudniejszych momentach w pracy, ciekawych gościach i kulisach wpadek na wizji. Twierdzi, że jej celem było m.in. pokazanie całości pracy dziennikarzy, której widzowie nie znają i często nie rozumieją.

d22b25h
d22b25h

25 lat pracy w mediach to dla dziennikarki przede wszystkim szkoła poprawnego wysławiania się, opisywania słowem wydarzeń oraz prezentowania się na wizji. To także nauka pokory i świadomości, że pracuje się dla ludzi. Tadla podkreśla, że jej praca nigdy nie polegała wyłącznie na odczytywaniu przygotowanych przez innych tekstów z promptera. Uważa, że we współczesnym dziennikarstwie nie ma już miejsca dla prezenterów, każda osoba pracująca w programie informacyjnym musi być pełnoprawnym dziennikarzem. Chce więc wyjaśnić widzom, jak wygląda przygotowanie programu, nie zdają sobie też sprawy z emocji, jakie towarzyszą dziennikarzom w ich codziennej pracy.

- Każdy z nas ma inną konstrukcję psychiczną, jeden jest bardziej wrażliwy, inny mniej. I myślę, że chciałam trochę odczarować ten świat mediów, żeby być może dzięki tej książce widzowie spojrzeli na nas bardziej przychylnym okiem – powiedziała Tadla agencji Newseria Lifestyle.

Dziennikarka odniosła się także do swojego rozstania z TVP i jak wyglądała jej praca w stacji w ostatnim czasie. Zapewnia, że nikt nigdy nie wpływał na treści, które przekazywała w swoich programach.

– Nigdy nie było żadnego nacisku, żadnego telefonu wbrew temu, co próbują tzw. media niepokorne, a także chór polityków partii rządzącej wmówić ludziom. Nigdy nie odebrałam żadnego telefonu z naciskiem na treści, które miałabym wygłosić przed kamerą – dodała. Co jeszcze powiedziała o najnowszej publikacji? Dowiecie się z powyższego wideo.\

d22b25h

Obecnie Beata Tadla pracuje w stacji Nowa TV i prowadzi serwis informacyjny "24 godziny". Sprawdź, kiedy go oglądać.

AKPA
Źródło: AKPA
d22b25h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22b25h