Trwa ładowanie...

Barbara Kurdej-Szatan: "Rola prowadzącego program telewizyjny jest ogromnie stresująca i wyczerpująca"

dwsptdb
dwsptdb

Program rozrywkowy "Kocham Cię, Polsko!" emitowany był od 2009 do 2012 roku, a w roli prowadzącego widzowie TVP2 oglądali Macieja Kurzajewskiego. Po trzech latach przerwy władze TVP zadecydowały, że show wraca na antenę, a funkcję jego gospodyni powierzyły Barbarze Kurdej-Szatan. Zdjęcia realizowane są w krakowskim studiu TVP - dotychczas nagrano trzy odcinki. Aktorka ma nadzieję, że z każdym kolejnym nagraniem będzie się czuła coraz lepiej w roli prowadzącej.

- Byłam bardzo zestresowana, jest to nowa rola dla mnie. Nie jestem ani dziennikarką, ani prezenterką. Jestem aktorką, więc czuję się trochę właśnie tak, jakbym wchodziła w rolę - mówi Barbara Kurdej-Szatan agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka występowała już w roli prowadzącej m.in. podczas festiwalu w Opolu i Sylwestra z Dwójką w Katowicach. Twierdzi jednak, że tamte doświadczenia nie były dla niej tak stresujące jak prowadzenie "Kocham Cię, Polsko!". Podczas obu imprez miała przygotowane wypowiedzi, wchodziła na scenę tylko kilka razy. Tym razem zadań ma więcej - musi znać scenariusz, panować nad atmosferą w studio, słuchać poleceń reżyserki i pilnować rywalizujących drużyn.

- To po prostu wymaga niesamowitego skupienia, dlatego jest potwornie wyczerpujące i stresujące. Naprawdę bardzo gratuluję wszystkim prowadzącym tego typu programów - dodała gwiazda "M jak miłość".

dwsptdb

Podobnie jak w poprzednich sezonach, w programie „Kocham Cię, Polsko!” rywalizować będą dwie drużyny - zabawa polegać będzie na sprawdzaniu ich wiedzy o Polsce i Polakach. Barbara Kurdej-Szatan twierdzi, że show zostało lekko odświeżone. Pojawią się w nim nowe kategorie pytań m.in. z dziedziny języka i literatury. Aktorka twierdzi, że nie zamierza wzorować się na poprzednim gospodarzu show.

- To był przede wszystkim mężczyzna, ja jestem kobietą. Poza tym, oglądałam ten program sporadycznie, byłam wtedy na studiach, nie miałam telewizora. Za to oglądała go moja babcia i uwielbiała, moi rodzice też go bardzo lubili. Trudno mi kopiować cokolwiek. Robię tak, jak czuję - podsumowała Kurdej-Szatan.

Program "Kocham Cię, Polsko!" będzie można oglądać na antenie TVP2 w soboty, o 20.05. Pierwszy odcinek 5 marca.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
dwsptdb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwsptdb