Seriale zagraniczneBarack Obama podpisał kontrakt z Netflixem. Od teraz wraz z żoną będą producentami

Barack Obama podpisał kontrakt z Netflixem. Od teraz wraz z żoną będą producentami

Barack Obama podpisał kontrakt z Netflixem. Od teraz wraz z żoną będą producentami
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy | ons

21.05.2018 19:41, aktual.: 17.07.2018 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Barack i Michelle Obama podpisali kontrakt z Netflixem na produkcję scenariuszy i filmów dokumentalnych. Założyli nawet firmę o nazwie "Higher Ground Productions" do produkcji swoich treści.

"Prezydent Barack Obama i Michelle Obama podpisali wieloletnią umowę na produkcję filmów i seriali dla Netflix, potencjalnie włączając serie scenariuszy, seriale bez napisów, seriale dokumentalne oraz filmy dokumentalne" - czytamy na Twitterze Netflixa.

Para założyła firmę o nazwie Higher Ground Productions do produkcji treści. Prezydencka para zapowiedziała, że nie będzie używać nowej platformy do ataku na Donalda Trumpa. Barack milczał, odkąd opuścił urząd w zeszłym roku - pomimo próśb ze strony ludzi, aby pomóc przeciwstawić się Trumpowi, nie chciał narażać się obecnemu prezydentowi.

Zamiast tego chcą przedstawić problemy i tematy, z którymi były prezydent spotkał się podczas pełnienia urzędu.

"Jedną z prostych rad w naszych czasach, w służbie publicznej było spotkanie z tak wieloma fascynującymi osobami z różnych środowisk i pomaganie im w dzieleniu się doświadczeniami z szerszą publicznością" - powiedział Obama w swoim oświadczeniu.

"Właśnie dlatego Michelle i ja jesteśmy tak podekscytowani, że możemy współpracować z Netflix - mamy nadzieję, że będziemy kultywować i kibicować utalentowanym, inspirującym, kreatywnym głosicielom, którzy są w stanie promować większą empatię i zrozumienie między narodami oraz pomagać im dzielić się swoimi historiami z całym światem" - czytamy dalej.

Oświadczenie Teda Sarandosa, głównego specjalisty ds. treści w serwisie Netflix, zdało się potwierdzić, że produkowane przez Obamów treści będą koncentrować się na społecznościach, a nie na tradycyjnych relacjach politycznych.

"Barack i Michelle Obama są jednymi z najbardziej szanowanych i najbardziej rozpoznawalnych osobistości publicznych na świecie i mają wyjątkową pozycję do odkrywania i pokazywania historii ludzi, którzy mają wpływ na ich społeczności i dążą do zmiany świata na lepsze" - powiedział w oświadczeniu dla New York Timesa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także