Trwa ładowanie...
d2jtafx

Bajka o mężczyźnie z najdłuższym penisem zostanie w duńskiej telewizji

Mimo ogromnej krytyki przedstawicielka duńskiej telewizji publicznej zapowiedziała dalszą emisję serialu animowanego "John Dillermand".To adresowana do najmłodszych historia o mężczyźnie z najdłuższym penisem świata. Jej pierwsze odcinki cieszą się bardzo dużą oglądalnością, publiczna stacja DR nie chce zrezygnować z hitu.
Share
Kadr z filmu animowanego "John Dillermand"
Kadr z filmu animowanego "John Dillermand"Źródło: YouTube
d2jtafx

"Jesteśmy zadowoleni z serialu, a dzieci bardzo dobrze go przyjęły. Pierwsze trzy odcinki obejrzało 250 tys. widzów, więc nie rozważamy wstrzymania emisji kolejnych części. Film będzie udostępniany zgodnie z planem" - stwierdziła Sarah Cecilie Simone Hansen z biura prasowego duńskiej telewizji publicznej DR, która zaplanowała 20 odcinków opowieści.

Animacja "John Dillermand"opowiada o perypetiach małego człowieka w kapeluszu i kostiumie kąpielowym z najdłuższym penisem na świecie, który przypomina niesforny ogon. Pierwsze części duńskiego animowanego serialu telewizyjnego dla dzieci wzbudziły ogromne emocje. Najpierw oburzyli się rodzice. Chwilę później o kontrowersyjnej bajce mówili już wszyscy. Afera szybko przekroczyła granice Danii. Choć w kraju też nie brakuje głosów krytycznych.

Nie tylko Elliot Page. Osoby transpłciowe w show-biznesie

Pomysł na animację skrytykowała duńska pisarka i feministka Anne Lise Marstrand-Jorgensen. Według niej film jest "bezmyślny". Zamiast oswajać dzieci z cielesnością, pokazuje "dominację penisów". W podobnym tonie wypowiedział się specjalista gender studies na Uniwersytecie w Roskilde Christian Groes. "Kontrowersyjne i głupie w czasach Me too jest podejście, w którym przyrodzenie Johna ma własną wolę i jest winne problemów bohatera" - zauważył Groes.

d2jtafx

Pomysł nie wzbudził entuzjazmu także w krajach skandynawskich. Według Hildri Gulliksen z norweskiej telewizji publicznej serial nie zostanie pokazany w jej ojczyźnie. "To dziwne, że mamy serial animowany dla małych dzieci, w którym najlepszym przyjacielem i wrogiem głównego bohatera jest długi penis. Po prostu nie jest to zgodne z naszą ofertą programową" - skomentowała duńską produkcję.

"John Dillermand" - Der "lange Dödel" wird zum Star im dänischen Kinderfernsehen

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jtafx

Podziel się opinią

Share
d2jtafx
d2jtafx