Trwa ładowanie...
Wojciech Chentkiewicz
08-09-2016 08:44

„Azja Express” odcinek 1 – kto odpadł? Co się wydarzyło?

Pierwszy odcinek „Azji Express” za nami. Osiem par wyruszyło w niebezpieczną podróż po czterech krajach dalekiego wschodu? Co wydarzyło się w premierowej odsłonie kontrowersyjnego programu? Która drużyna najlepiej poradziła sobie na samym początku tej ekscytującej wyprawy? Kto odpadł w pierwszym odcinku „Azji Express”? Zobacz relację z premierowej odsłony nowego formatu telewizji TVN.

„Azja Express” odcinek 1 – kto odpadł? Co się wydarzyło?Źródło: ONS.pl
d3eujk4
d3eujk4

Uczestnicy „Azja Expressmają za zadanie przemierzyć w jak najszybszym czasie trasę liczącą około 5000 kilometrów, przy czym każdego dnia mogą wydać maksymalnie jednego dolara. Mapa ich wyprawy biegnie przez cztery kraje – Wietnam, Laos, Kambodżę i Tajlandię. Po drodze podróżnicy zbierają specjalne amulety, które łącznie warte są 100 tysięcy złotych. Tylko zwycięzcy programu będą jednak mogli zamienić zdobyte skarby na gotówkę. W „Azji Express” bierze udział osiem par, w skład których wchodzą celebryci oraz ich bliscy. Na starcie tej niezwykłej wyprawy wstawili się Małgorzata Rozenek z Radosławem Majdanem, Przemysław Saleta z Dariuszem Kuźniakiem, Hanna Lis z Łukaszem Jemiołem, Pascal Brodnicki z Pawłem Dobrzańskim, Renata Kaczoruk z Weroniką Budziło, Izabela Miko z Leszkiem Stankiem, Michał Żurawski z Ludwikiem Borkowskim oraz Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska. Co wydarzyło się w pierwszym odcinku programu? Kto odpadł na samym początku „Azji Express”?

*„Azja Express” – start w Wietnamie *
Pierwszym etapem „Azji Express” okazał się Wietnam. Uczestnicy po wielogodzinnym locie przesiedli się do pociągu, który miał dowieźć ich na start wielkiej wyprawy. Już w wagonach można było odnieść wrażenie, że drużyny nie zamierzają ze sobą współpracować. Poproszony przez Renatę Kaczoruk o pomoc w obsłudze kompasu Michał Żurawski, zaczął robić sobie z niej żarty. W trakcie jazdy pociągiem dowiedzieliśmy się kilku ciekawych faktów o samych uczestnikach. Wspomniana już Kaczoruk zaprosiła na wyprawę koleżankę, którą wcześniej widziała… zaledwie trzy razy! Żurawski natomiast zdradził, że ktoś ukradł mu linę, jaka miała posłużyć mu w sytuacjach zagrażających życiu.

Wśród niektórych uczestników można było wyczuć wyraźne zdenerwowanie. Atmosferę rozluźniały jednak sytuacyjne żarty oraz niewinne słowne potyczki. Wiele śmiechu wśród podróżnych wywołała reakcja Małgorzaty Rozenek na widok toalety w wietnamskim pociągu. Nieoczekiwanie w wagonie rozległ się komunikat w języku polskim. Prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak poinformowała wszystkich, że ich przygoda z programem rozpoczyna się właśnie w tej chwili!

„Azja Express” – pakowanie plecaków
Uczestnicy programu wysiedli na stacji w Hai Duong. Pierwszym zadaniem gwiazd było przepakowanie się z podróżnych toreb do specjalnie przygotowanych plecaków. Wyzwanie to tylko pozornie wydawało się łatwe. Podróżnicy musieli bowiem zadecydować o tym, które rzeczy będą im najpotrzebniejsze w czasie wyprawy po Azji. W niemałą panikę podczas pakowania wpadła Małgorzata Rozenek:

d3eujk4

Zestaw małego dentysty chyba nie będzie nam potrzebny. Ja już nie mam miejsca! Radziu, ja już nie wiem, co ja pakuję! – mówiła z przejęciem.

W plecaku uczestnicy „Azja Express” znaleźli mapę oraz kopertę z poleceniami. Podróżnicy dowiedzieli się, że muszą autostopem dostać się do miasta Ha Long, gdzie czeka na nich pierwsza gra o amulet. Udział w niej mogą wziąć tylko trzy pary, które jako pierwsze dotrą w umówione miejsce. Walka o wygranie programu rozpoczęła się na dobre!

„Azja Express” – podróż autostopem
Gwiazdy w panice rozpoczęły poszukiwania transportu. Najwięcej spokoju zachowali Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański. W dobrych humorach podróż rozpoczęli też Żurawski i Borkowski. Uczestnicy za wszelką cenę chcieli jak najszybciej znaleźć kogoś, kto podwiezie ich do Ha Long. Jako pierwsi autostop złapali Brodnicki i Dobrzański. Sporo problemów z organizacją transportu miał natomiast Przemysław Saleta. Wszystko przez groźny wizerunek byłego boksera.

Ostatecznie wszystkim udało się wyruszyć do upragnionego Ha Long. Niektórzy uczestnicy musieli jednak zmierzyć się z przesiadkami. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan wskoczyli do miejskiego autobusu, który zmierzał wprost do wyznaczonego przez producentów celu. W trakcie jazdy Perfekcyjna Pani Domu przedstawiła się podróżnym jako polska Victoria Beckham. Swojego partnera zaprezentowała natomiast jako samego Davida. Komizmu sytuacji dodawał fakt, że Rozenek słabo posługuje się językiem angielskim.

d3eujk4

„Azja Express” – zadanie w Ha Long
Kto jako pierwszy dotarł do Ha Long? Wyścig wygrali nieoczekiwanie Iza Miko i Leszek Stanek. Przyjaciel aktorki przyznał, że trochę drażni go to, że nikt z pozostałych uczestników nie traktuje ich poważnie w walce o główną nagrodę programu. Tuż za zwycięzcami zjawili się Radosław Majdan z Małgorzatą Rozenek oraz Pascal Brodnicki z Pawłem Dobrzańskim. Czwarte miejsce zajęli Hanna Lis wraz z Łukaszem Jemiołem. Piąta lokata przypadła Agnieszce Włodarczyk i Marii Konarowskiej.

Trzy pierwsze pary wzięły udział w walce o amulet o wartości 5 tysięcy złotych oraz nagrodę niespodziankę. Uczestnicy mieli za zadanie złowić ryby i sprzedać je na targu. Wyzwaniu najlepiej podołał Pascal. To właśnie on i jego partner wywalczyli amulet oraz… słownik! Najgorzej z zadaniem poradziła sobie Miko. Łowienie ryb było dla niej na tyle bolesne, że doprowadziło ją do łez.

*„Azja Express” – pierwszy nocleg *
Przyszedł czas na pierwszy nocleg w „Azji Express”. Wszyscy uczestnicy oddali Agnieszce Woźniak-Starak pieniądze, jaki przywieźli ze sobą z Polski. Podróżnicy byli pod wrażeniem dobroci Wietnamczyków. Lokalni mieszkańcy bardzo chętnie pomagali przemoczonym i zmęczonym wędrowcom.

d3eujk4

Mały dramat przeżyła Iza Miko. Aktorka rozpłakała się, gdy jej towarzysz wyprawy zaczął śmiać się z niej, że ta zabrała do plecaka złote klapki.

Szokiem dla gwiazd były dania zaoferowane im przez Wietnamczyków. Niektóre potrawy przyprawiały ich o mdłości. Rozenek nie mogła uwierzyć, że w Wietnamie je się węże.

„Azja Express” – kto odpadł?
W pierwszym odcinku „Azji Express” nie pożegnaliśmy się z żadną parą. Uczestnicy walczyli bowiem o immunitet. Ten trafił do rąk Pascala oraz Pawła, którzy jako pierwsi zameldowali się na mecie etapu. W nagrodę przez kilka dni będą zwiedzać Wietnam w luksusowych warunkach.

d3eujk4

„Azja Express” – kiedy kolejny odcinek?
Kolejny odcinek „Azji Express” już w środę 14 września o godzinie 21:30 (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny). Wszystkie odcinki programu można oglądać na platformie player.pl.

d3eujk4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eujk4