Trwa ładowanie...

Axel Springer musi przeprosić Paulinę Młynarską i zapłacić 40 tys.

Axel Springer musi przeprosić Paulinę Młynarską i zapłacić 40 tys.Źródło: tvn
d3vtdrd
d3vtdrd

Paulina Młynarska-Moritz wygrała proces cywilny z wydawnictwem Axel Springer Polska, które musi przeprosić dziennikarkę i wypłacić jej 40 tys. zł zadośćuczynienia.

Sprawa sądowa wytoczona spółce Axel Springer Polska przez Młynarską dotyczyła artykułów, które w maju br. ukazały się w należących do wydawnictwa serwisach internetowych Dziennik.pl i Efakt.pl.

Teksty zatytułowane były "Paulina Młynarska została zgwałcona!" i odnosiły się do wypowiedzi dziennikarki z wywiadu udzielonego wcześniej w miesięczniku "Twój Styl".

W wywiadzie tym była mowa o nadużyciach, jakich dopuściły się osoby z ekipy filmu Andrzeja Wajdy pt." Kronika wypadków miłosnych", zmuszając Młynarską do zagrania sceny miłosnej w wieku niespełna 15 lat.

d3vtdrd

Dziennikarka, wracając we wspomnieniach do przeżytej wówczas traumy, nazwała ją "gwałtem mentalnym", natomiast teksty w obu serwisach zostały tak zatytułowane, by sugerować, że chodzi o gwałt fizyczny. Przeprosiny mają być zamieszczone zarówno na stronach Dziennik.pl (w obecnej chwili jego wydawcą jest spółka Infor Biznes, w której Axel Springer ma 49 proc. udziałów) i Efakt.pl, jak i w dwóch wybranych przez dziennikarkę gazetach papierowych. Najprawdopodobniej będą to "Gazeta Wyborcza" i "Dziennik Gazeta Prawna".

Wyrok nie jest prawomocny. Wydawnictwo Axel Springer Polska nie zdecydowało jeszcze czy złoży od niego apelację. - Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku - mówi nam Anna Gancarz - Luboń, PR manager spółki.

d3vtdrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vtdrd