Trwa ładowanie...
d2oqg0u

Autystyczna Julia na ulicy Sezamkowej. Szykuje się przełom!

Twórcy popularnego programu dla dzieci "Ulica Sezamkowa" opublikowali klipy prezentujące nową postać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autystyczna Julia na ulicy Sezamkowej. Szykuje się przełom!
(Youtube.com)
d2oqg0u

W wideo widzimy Wielkiego Ptaka, próbującego przywitać się dziewczynką. Okazuje się jednak, że nie jest to taka prosta sprawa. "Ona robi niektóre rzeczy inaczej, w swoim stylu" - usłyszał po chwili od Abbyy'ego. Powód? Rudowłosa Julia cierpi bowiem na autyzm.

- Kiedy masz pięć lat i widzisz dziecko, które nie nawiązuje z tobą kontaktu wzrokowego, możesz myśleć, że ono nie chce się z tobą bawić. To nie tak – powiedziała Sherrie Westin z Sesame Workshop.

   Youtube.com
(Youtube.com)

Stacy Gordon, znana lalkarka, która ma syna z autyzmem i jest terapeutką dzieci, które zmagają się z tym zaburzeniem, pomogła powołać Julię do życia. Autorka przyznała, że bardzo cieszy się z inicjatywy twórców, choć żałuje, że pomysł ten pojawił się tak późno. Ma jednak nadzieję, że nowy wątek pomoże widzom zrozumieć, na czym polega ta choroba i jak mogą zachowywać się dzieci z autyzmem. Dodała jednak, że każdy odcinek został skonsultowany z lekarzami, ekspertami i rodzicami po to, aby pomogli zbudować postać Julii.

d2oqg0u

- Gdyby koledzy mojego syna dzięki telewizyjnej bajce mogli oswoić się z jego zachowaniami, które obserwowali w klasie, może by się ich nie bali - podsumowała Stacy Gordon.

Pierwszy odcinek z Julią zostanie wyemitowany w USA 10 kwietnia na antenie HBO.

"Ulica Sezamkowa" to amerykański telewizyjny program edukacyjny dla dzieci nadawany od 1969 roku. Do dziś powstało ponad 20 wersji językowych, w tym polska. Twórcami są Joan Ganz Cooney i Lloyd Morrisett.

Poniżej zobaczcie scenę Julii z Elmo:

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d2oqg0u

Podziel się opinią

Share
d2oqg0u
d2oqg0u