Trwa ładowanie...
31-08-2016 13:12

"Artyści": premiera serialu już na początku września!

"Artyści": premiera serialu już na początku września!Źródło: Materiały prasowe
dit7je8
dit7je8

Zapowiadany od dłuższego czasu nowy serial TVP trafia na antenę. "Artyści" to opowieść o losach fikcyjnego, publicznego Teatru Popularnego w Warszawie. To oryginalny projekt ośmioodcinkowego serialu telewizyjnego autorstwa obsypanego nagrodami duetu twórców teatralnych młodego pokolenia – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego.

Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru zostaje znaleziony martwy na scenie po tym, jak popełnił „spektakularne” samobójstwo. Na nowego dyrektora powołany zostaje młody reżyser z prowincji - Marcin Konieczny (Marcin Czarnik)
. Do pracy przystępuje z głową pełną ambitnych planów repertuarowych. Szybko jednak się okazuje, że ich realizacja nie będzie tak prosta, jak się mogło wydawać… Nowy dyrektor stanie nie tylko przed wyzwaniem przekonania do siebie zespołu aktorskiego, ale uratowania teatru przed bankructwem. Zadanie to będzie skutecznie utrudniał mu bezwzględny dyrektor finansowy, Artur Sterczyński (Adam Cywka)
. Czy teatr będzie grać wbrew wszelkim przeciwnościom losu?

"Artyści" to oryginalna produkcja własna TVP, stworzona z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Projekt dofinansowany jest przez Narodowy Instytut Audiowizualny podległy Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strzępka i Demirski do swojego projektu zaangażowali plejadę znakomitych aktorów. W serialu wystąpią m.in.: Marcin Czarnik, Agnieszka Przepiórska, Edward Lubaszenko, Tadeusz Huk, Ewa Dałkowska, Jerzy Trela, Mikołaj Grabowski, Tomasz Karolak, Dorota Segda, Maria Maj, Agnieszka Glińska, Marek Frąckowiak, Ewa Skibińska, Andrzej Seweryn, Adam Cywka, Krzysztof Dracz, Paulina Puślednik, Klara Bielawka.

Premierowy odcinek "Artystów" zostanie wyemitowany w TVP2 w piątek, 2 września o 22.20. Kolejne będą nadawane w piątki o tej samej porze.

Zobacz także: Zwiastun 16. sezonu serialu "Ojciec Mateusz"

dit7je8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dit7je8