Trwa ładowanie...

Artyści chcieli upamiętnić Korę na koncercie TVP. Tylko Natalia Szroeder to udźwignęła

Telewizja Polska wyemitowała koncert "Lato Zet", który odbył się w Zamościu. Artyści chcieli upamiętnić Korę i Tomasza Stańko. Niestety, Rafał Brzozowski nie podołał zadaniu.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Artyści chcieli upamiętnić Korę na koncercie TVP. Tylko Natalia Szroeder to udźwignęłaŹródło: ons.pl
d20flzp

Miniony weekend był jednym z najsmutniejszych w tym roku. Po walce z ciężką chorobą odeszło dwoje wybitnych artystów - Kora i Tomasz Stańko. Artyści i fani uczcili ich pamięć w mediach społecznościowych.

Podczas niedzielnego koncertu "Lato Zet" w Zamościu także nie zabrakło akcentów upamiętniających Korę. Jednym z nich był wspólny występ Natalii Szroeder i Rafała Brzozowskiego. Muzycy zaśpiewali wielki przebój Maanamu "Ta noc do innych niepodobna". W tle pojawiło się zdjęcie Kory. Moment niezwykle wzruszający, publiczność była poruszona.

d20flzp

Niestety, trudno było przejść obojętnie wobec wokalu Rafała Brzozowskiego. Muzyk zaśpiewał bardzo mdło, bez charyzmy. A przecież Korze nigdy tego nie brakowało! Gwiazda zawsze poruszała widownię swoim śpiewem i osobowością. Brzozowski jest nijaki, ale to wiadomo od dawna. Pytanie tylko, dlaczego TVP go wszędzie wciska?

W sieci pojawiło się kilka komentarzy odnośnie występu Brzozowskiego, raczej niepochlebnych. Prawda jest taka, że wokalista znacznie odstawał od Natalii Szroeder, z którą miał okazję wystąpić. Piosenkarka zaśpiewała bardzo emocjonalnie, z charyzmą. Udźwignęła to. Ale nic dziwnego - ona ma niezwykły wokal i osobowość sceniczną.

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Brzozowski śpiewa polskie szlagiery

Michał Szpak także chciał upamiętnić Korę i Tomasza Stańko. Niestety, z emocji zaliczył wpadkę. Wokalista przekręcił słowa ks. Twardowskiego "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Ze sceny zamiast tego wybrzmiało: "Kochajmy artystów zanim żyją". Gwiazdor zmieszał się i chyba od razu poczuł, że coś poszło nie tak w jego wypowiedzi.

d20flzp

Między jednym a drugim skocznym utworem wokaliści chcieli upamiętnić Korę i Stańko. Przy każdej możliwej okazji wspominano o Jackowskiej i jazzmanie, co burzyło podniosły nastrój.

Smutna informacja o śmierci Kory pojawiła się w sobotę rano, 28 lipca. Wokalistka odeszła w obecności najbliższych w swoim ukochanym domu na Roztoczu. Przez pięć lat zmagała się z chorobą nowotworową, walczyła o refundację bardzo drogiego leku. Była odważna, charyzmatyczna, utalentowana, a dla wielu artystów stanowiła inspirację.

Dzień później, 29 lipca, poinformowano o śmierci wybitnego jazzmana, Tomasza Stańko. Trębacz był znany nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Artysta zmarł w Szpitalu Onkologicznym w Warszawie.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d20flzp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20flzp
d20flzp