Trwa ładowanie...
d346lsc

Artur Barciś nie będzie kwestował na cmentarzu. Pierwszy raz od 30 lat

Artur Barciś co roku kwestuje na warszawskich Powązkach. Teraz nie jest to możliwe. W związku z tym aktor zachęca do wsparcia inicjatywy online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur Barciś zbierał pieniądze na cmentarzu
Artur Barciś zbierał pieniądze na cmentarzu (ONS)
d346lsc

Artur Barciś, jako aktor charakterystyczny, rzadko obsadzany jest w głównych rolach. Mimo to widzowie darzą go szczególną sympatią, a jego rola w "Miodowych latach" przeszła już do historii. Jest też ceniony m.in. za rolę w serialu "Ranczo". Gwiazdor nie wywołuje skandali, nie udziela wywiadów, nie bryluje na czerwonym dywanie i unika zainteresowania mediów.

Życie prywatne również ma idealnie poukładane. Od ponad 30 lat związany jest z żoną Beatą, z którą ma syna Franciszka.

Barciś i jego syn co roku wybierają się na cmentarz Powązkowski, by kwestować na rzecz zabytków. Niestety w tym roku pandemia koronawirusa nie pozwala na tradycyjną kwestę. W związku z tym Artur Barciś opublikował zdjęcia z poprzednich lat i napisał: "Pierwszy raz od 30 lat nie spotkamy na powązkowskiej kweście. Taki czas. Jednak niszczejące zabytki nie mogą czekać. Wraz z moim synem zapraszam Państwa do tej wirtualnej kwesty. 'Nawrzucajcie nam'".

Pod postem posypały się komentarze od fanów: "Panie Arturze, oprócz tego, że ma pan ogromny talent aktorski, to jeszcze jest pan człowiekiem o złotym sercu", "Wielki szacun, panie Arturze, nie każdego stać na tak wspaniałe poświęcenie".

d346lsc

Kilka dni temu w rozmowie z Wirtualną Polską Artur Barciś powiedział, że nie wie, czy w tym roku kwesta się odbędzie: - Zgłosiłem chęć udziału w kweście, ale pod warunkiem, że wszystko zostanie zorganizowane w sposób bezpieczny, a pandemia koronawirusa się nie rozwinie. Być może pierwszy raz od 30 lat nie będę kwestował. Znajduję się w grupie ryzyka, chodzi tutaj o zdrowie.

Niestety kwesty nie udało się zorganizować. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w dniach 31.10 - 02.01 cmentarze w Polsce będą zamknięte.

Wszystkich Świętych w czasie pandemii koronawirusa. Ekspert o tym, czego należy się obawiać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d346lsc

Podziel się opinią

Share
d346lsc
d346lsc