Trwa ładowanie...

Archie Andrews z “Riverdale” - kim jest bohater serialu?

Archie Andrews jest jednym z głównych bohaterów “Riverdale”. Serial w dość innowacyjny sposób przedstawił najpopularniejszego nastolatka amerykańskiej popkultury.

Share
Archie Andrews z “Riverdale” - kim jest bohater serialu?
Źródło: East News
d17qd4g

Archie Andrews z “Riverdale” - kim jest bohater serialu?

Archie Andrews, główny bohater serialu “Riverdale”, jest wysokim, przystojnym i dobrze zbudowanym chłopakiem. W szkolnej drużynie futbolowej pełni funkcje rozgrywającego, a oprócz zdolności sportowych jest także utalentowany muzycznie.

Pomimo takiej liczby zalet Archie nie ma rozdmuchanego ego. Nadal pozostaje bardzo dobrym człowiekiem i oddanym przyjacielem. Jego serialowa odsłona nie odstaje aż tak bardzo od komiksowego pierwowzoru. Różnica polega na tym, że Archie w “poprzednim wcieleniu” nie cieszył się aż takim powodzeniu u płci przeciwnej. W oryginalne bohater był bardzo rozdarty między Betty a Veronicą, jednak w produkcji Netflixa nie miał zbyt dużych dylematów.

Archie od prawie 80 lat towarzyszy Amerykanom. W licznych komiksach czytali oni ciekawe historie z przygodami rudego chłopaka i jego przyjaciół. W ciągu 80 lat powstało kilka seriali animowanych z przygodami mieszkańców Riverdale. Z jednego z nich pochodzi kultowa piosenka "Sugar,sugar", która “wykonał” sam Archie Andrews.

d17qd4g

Po ogromnym sukcesie, jakie odniosło uniwersum Archiego, postanowiono zrealizować jego serialową adaptację. W 2017 Netflix wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i taki oto sposób pojawił się “Riverdale”.

Archie Andrews - jedyna nieskazitelna postać w “Riverdale”

W świecie “Riverdale”, praktycznie każdy z bohaterów skrywa swoje mroczne tajemnice oraz wewnętrzne demony, z którymi musi się zmierzyć. Betty kumuluje w sobie ogromne warstwy gniewu, a Veronica chce transformacji i wyjść ze stereotypu egoistycznej, bogatej dziewczyny. Jughead jest outsiderem, który pisze dziennik, pakuje się w problemy i próbuje rozwiązać sprawę morderstwa.

Archie z kolei będąc przedstawiany jako chodzący ideał, jest ostatnim, krystalicznie czystym elementem układanki składającej się na małe miasteczko. Wydaje się, że cała społeczność Riverdale powinna aspirować do archetypu jego postaci. W przeciwieństwie do jego osoby cała reszta wydaje się tak bardzo zepsuta. Rudy chłopak stara się być ucieleśnieniem wszystkiego, co dobre.

d17qd4g

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17qd4g
d17qd4g