Archeolog z TVP hitem internetu. Wystylizował się na Indianę Jonesa

Archeolog z "Wiadmości" TVP podbił serca widzów
Archeolog z "Wiadmości" TVP podbił serca widzów
Źródło zdjęć: © TVP

04.09.2020 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć o pracy archeologów w Polsce dotąd nie mówiło się zbyt wiele, wkrótce może się to zmienić. Wszystko za sprawą badacza, który wystąpił w telewizji w oryginalnej stylizacji.

W "Wiadomościach" TVP poinformowano o przełomowych odkryciach na polu bitwy pod Grunwaldem. Po kilku latach badań w tym roku udało się odnaleźć znaczące fragmenty toporów bitewnych, groty strzał i bełty od kuszy.

Jednak w trakcie krótkiego nagrania to nie osiągnięcia archeologów przyciągały uwagę, a wygląd kierownika badań Adama Góreckiego. Na co dzień mężczyzna jest pracownikiem Działu Archeologiczno-Historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

Internauci szybko zauważyli, że szykowny kapelusz naukowca łudząco przypomina ten, w którym występował Harrison Ford w serii filmów o przygodach Indiany Jonesa.

Harrison Ford jako Indiana Jones.
Harrison Ford jako Indiana Jones. © Materiały prasowe

Jednak polski archeolog zestawił charakterystyczny kapelusz z eleganckim płaszczem, białą koszulą i krawatem. Takiego połączenia u poszukiwacza artefaktów wielu by się nie spodziewało.

Stylizacja gościa "Wiadomości" spotkała się ze sporym entuzjazmem internautów. Wielu z nich żartowało, że gdyby byli archeologami, też staraliby się upodobnić do najsłynniejszego, filmowego poszukiwacza skarbów.

Na uwagę zasługują też patriotyczne koszulki detektorystów, również pracujących na polu bitwy pod Grunwaldem. Z białym orłem na piersi i polską flagą z pewnością nie da się ich pomylić ze zwykłymi poszukiwaczami metalu.

Detektorysta w materiale TVP
Detektorysta w materiale TVP© TVP

Który strój podoba wam się bardziej?

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także