Trwa ładowanie...
d2sb7aw

Archeolog z TVP hitem internetu. Wystylizował się na Indianę Jonesa

Choć o pracy archeologów w Polsce dotąd nie mówiło się zbyt wiele, wkrótce może się to zmienić. Wszystko za sprawą badacza, który wystąpił w telewizji w oryginalnej stylizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Archeolog z "Wiadmości" TVP podbił serca widzów
Archeolog z "Wiadmości" TVP podbił serca widzów (TVP)
d2sb7aw

W "Wiadomościach" TVP poinformowano o przełomowych odkryciach na polu bitwy pod Grunwaldem. Po kilku latach badań w tym roku udało się odnaleźć znaczące fragmenty toporów bitewnych, groty strzał i bełty od kuszy.

Jednak w trakcie krótkiego nagrania to nie osiągnięcia archeologów przyciągały uwagę, a wygląd kierownika badań Adama Góreckiego. Na co dzień mężczyzna jest pracownikiem Działu Archeologiczno-Historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku.

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Internauci szybko zauważyli, że szykowny kapelusz naukowca łudząco przypomina ten, w którym występował Harrison Ford w serii filmów o przygodach Indiany Jonesa.

Harrison Ford jako Indiana Jones.
 Materiały prasowe
Harrison Ford jako Indiana Jones. (Materiały prasowe)

Jednak polski archeolog zestawił charakterystyczny kapelusz z eleganckim płaszczem, białą koszulą i krawatem. Takiego połączenia u poszukiwacza artefaktów wielu by się nie spodziewało.

d2sb7aw

Stylizacja gościa "Wiadomości" spotkała się ze sporym entuzjazmem internautów. Wielu z nich żartowało, że gdyby byli archeologami, też staraliby się upodobnić do najsłynniejszego, filmowego poszukiwacza skarbów.

Na uwagę zasługują też patriotyczne koszulki detektorystów, również pracujących na polu bitwy pod Grunwaldem. Z białym orłem na piersi i polską flagą z pewnością nie da się ich pomylić ze zwykłymi poszukiwaczami metalu.

Detektorysta w materiale TVP TVP
Detektorysta w materiale TVP (TVP)

Który strój podoba wam się bardziej?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2sb7aw

Podziel się opinią

Share
d2sb7aw
d2sb7aw