Trwa ładowanie...

Arabscy superbohaterowie zaszkodzą Amerykanom?

Arabscy superbohaterowie zaszkodzą Amerykanom?Źródło: komiks.wp.pl
d183t5r
d183t5r

Prezydenta USA skrytykował na łamach wpływowego prawicowo-konserwatywnego serwisu internetowego World Net Daily, dr Ted Baehr - konserwatywny medioznawca.

Baehr przypomniał, że Obama kilka razy wypowiadał się bardzo pochlebnie o komiksowej serii "The 99" autorstwa kuwejckiego psychologa dra Naifa Al-Mutawy (przywoływane jest przede wszystkim wystąpienie z kwietnia tego roku).

W swoim artykule dr Ted Baehr podkreśla, że arabscy superbohaterowie nie powinni być wzorem dla amerykańskich nastolatków. Jego zdaniem propagują oni szkodliwe wzorce i reklamują religię, "która kłamie na temat chrześcijan i żydów, kłamie na temat Biblii, kłamie na temat Jezusa i jego apostołów, propaguje przemoc, wykorzystywanie kobiet, niewolnictwo, prześladowania nie-Muzułmanów i terroryzm przeciwko cywilom". Baehr przypomina, że Obama był wychowany w Indonezji i sugeruje, że mógł być indoktrynowany przez proislamskiego ojczyma. Zdaniem publicysty serial animowany o arabskich superbohaterach będzie miał negatywny wpływ na amerykańskie dzieci i doprowadzi do radykalizacji amerykanów wyznających Islam.

Seria "The 99", dziejąca się w krajach arabskich, opowiada o grupie nastoletnich superbohaterów, którzy swoją moc zawdzięczają magicznym kamieniom poświęconym przez Allaha. Każdy z 99 kamieni reprezentuje inne z wymienionych w Koranie imion Allaha i wiąże się z oryginalną supermocą. Zdaniem prezydenta USA komiks doskonale spełnia rolę mediatora pomiędzy cywilizacją Zachodu i islamską. Tytułem zainteresowane jest wydawnictwo DC Comics - potentat na amerykańskim rynku wydawniczym - które planuje wydać specjalny komiks, w którym "The 99" spotkają się z "Justice League of America" (w jej skład wchodzą tak ikoniczne postacie między innymi Batman i Superman). Szykowany jest także serial animowany produkowany przez Hasbro i Discovery Communications.

Dr Ted Baehr jest publicystą serwisu Movieguide analizującego filmy pod kątem przesłania chrześcijańskiego.

d183t5r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d183t5r