Antoni Królikowski został przesłuchany. Postawiono mu zarzuty

Antoni Królikowski wyraził zgodę na publikację danych i wizerunku
Antoni Królikowski wyraził zgodę na publikację danych i wizerunku
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | � by KAPIF.pl

09.03.2023 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, aktor Antoni K. w czwartek stawił się na prokuraturze, gdzie został przesłuchany. Chodzi o sprawę z połowy lutego.

Przypomnijmy: aktor świętował swoje 34. urodziny w jednym z warszawskich klubów. Po godz. 16 został zatrzymany na warszawskiej Woli, gdy prowadził samochód. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, policja miała "uzasadnione powody, żeby uznać, że może to być osoba w stanie nietrzeźwości". Badanie alkomatem nie wykryło obecności alkoholu. Na miejscu wykonano więc narkotest, który dał wynik pozytywny.

W czwartek aktor został przesłuchany w prokuraturze.

- Podejrzany nie przyznał się do zarzutów. Złożył wyjaśnienia - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Przypomnijmy, że w wydanym niedługo po zatrzymaniu w lutym oświadczeniu Królikowski napisał: "Zostałem zatrzymany do kontroli, alkotest wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narkotest wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany nawet w małych ilościach stężenie może utrzymywać się, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi"

Jak podaje serwis WP Wiadomości, za prowadzenie auta pod wpływem narkotyków grozi do dwóch lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także