"Another Life" skasowany. Kolejny niewypał Netfliksa

"Another Life"
"Another Life"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | materiały prasowe

23.02.2022 08:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Antoher Life" zadebiutował w 2019 r. Pierwszy sezon reklamowany był jako jeden z najdroższych projektów Netfliksa. Na zwiastunach produkcja science-fiction prezentowała się dość ciekawie. Intrygujący punkt wyjścia okazał się jednak drogą w ślepą uliczkę.

Pierwszy sezon "Another Life" miał premierę w lipcu 2019 r. Recenzenci byli na dla niego wyjątkowo surowi. Na portalu Rottentomatoes zgromadził zaledwie 6 proc. pozytywnych opinii. Tak niskich ocen nie zebrała w tamtym okresie żadna produkcja Netlifksa. "Serial wygląda jak reality show w kosmosie. Umieszczenie w scenariuszu kilku terminów naukowych nie czyni z tej historii kina science-fiction" – pisał amerykański krytyk.

Opowieść o astronautce i jej załodze, która wyrusza w daleką podróż, aby rozwiać tajemnicę pochodzenia obcego artefaktu, zainteresowała jednak widzów. Miłośnicy science-fiction stanowią dużą grupę użytkowników platformy streamingowej i musieli "wykręcić" niezły wynik oglądalności. Starali się wytrwać do ostatniego odcinka w nadziei, że poznają przynajmniej odpowiedzi na postawione na początku serialu pytania. Jednak satysfakcji raczej nie doznali.

Drugi sezon "Another Life" pojawił się na platformie w październiku 2021 r. Jego oglądalność była bardzo niska. Nawet podczas premierowego tygodnia nie był w stanie znaleźć się, choćby na jeden dzień, w czołowej dziesiątce najpopularniejszych tytułów na największych rynkach Netfliksa, czyli w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. W Top 10 serial science-fiction pojawił się jedynie w kilkunastu krajach. Na ogół na zaledwie 2-3 dni, w dolnych rejonach. Biorąc pod uwagę, jak skutecznie promowane są nowości na platformie streamingowej, premiera 2. sezonu "Another Life" okazała się klęską.

Anulowanie 3. sezonu nie jest więc żadnym zaskoczeniem. Zwłaszcza, że Katee Sackhoff, aktorka która zagrała w serialu główną rolę, od kilku miesięcy informowała w mediach społecznościowych, że wyniki oglądalności nie są dobre, a przyszłość "Another Life" rysuje się w ciemnych barwach. Zachęcała przy tym do śledzenia losów bohaterów serialu i prosiła swoich fanów, aby namawiali znajomych do oglądania go na Netfliksie.

Ostatni wpis aktorki na Twitterze zamyka temat: "Chciałabym podziękować wszystkim pojedynczym osobom, które oglądały i wspierały 'Another Life'. Naszej ekipie i obsadzie dziękuję za tak ciężką pracę i przygotowanie. Żałuję, że nie możemy grać więcej sezonów, ale niestety nie ma tego w planach".

Źródło artykułu:WP Film
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także