Trwa ładowanie...
23-04-2014 13:13

Anna Wyszkoni wraca z nową płytą

Anna Wyszkoni wraca z nową płytąŹródło: ONS.pl
d3moqbg
d3moqbg

Swoim drugim solowym albumem pt. „Życie jest w porządku” Anna Wyszkoni potwierdziła dojrzałość i muzyczną metamorfozę, jaką przeszła w ciągu ostatnich kilku lat. Od podwójnie platynowego, solowego debiutu „Pan i Pani”, który na dobre zmienił muzyczne losy artystki, minęło już prawie pięć lat. Dokładnie półtora roku od premiery drugiego krążka, „Życie jest w porządku” (Złota Płyta), Anna Wyszkoni powraca z jego specjalną edycją zawierającą cztery premierowe piosenki.

Od wydania drugiej płyty, w listopadzie 2012 roku, cały czas pracowałam nad kolejnymi piosenkami. Dostałam piękną kompozycję od pana Seweryna Krajewskiego. Kolejną nową piosenkę napisał dla mnie Robert Gawliński, z którym pracowałam już przy pierwszej edycji tej płyty. W jeden wieczór napisałam do niej tekst dla mojej dwuletniej córki, Poli, który „chodził za mną” już od dłuższego czasu. Jeden z tekstów napisał dla mnie i o mnie Jacek Cygan, z którym znam się od czasu występu w „Szansie na Sukces”. Jacek zresztą bardzo sprytnie i tajemniczo do niego nawiązał w tym tekście. Ciekawa łamigłówka dla fanów polskiej muzyki. Nagrałam też chyba najodważniejszą i najdziwniejszą piosenkę w moim repertuarze, „Na cześć wariata”, która ku mojej radości, ale i zaskoczeniu została singlem, promującym krążek. W sumie powstały cztery nowe utwory. Za mało, by wydać nową, pełnowymiarową płytę, a za dużo, żeby odłożyć do szuflady „na później”. Stąd decyzja o wydaniu specjalnej edycji płyty „Życie jest w porządku”. A że sprzedaż
tej płyty zbliża się do platyny, nazwaliśmy ją „platynową”. Tak jak cztery lata temu reedycję albumu „Pan i Pani”, który był dla mnie przełomowy i zmienił w moim artystycznym życiu dosłownie wszystko.– mówi Wyszkoni o swoim nowym wydawnictwie.

Za produkcję nowych piosenek odpowiadają: Kuba Galiński (Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Marcelina), Bogdan Kondracki (Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska, Novika, Justyna Steczkowska) i Marcin Trojanowicz (Bracia, Ira). Model polegający na współpracy z kilkoma producentami, który artystka zastosowała już przy poprzedniej płycie, sprawdził się na tyle, że postanowiła go kontynuować. To sprawiło, że każda z czterech nowych piosenek ma inny charakter i brzmi jak oddzielna opowieść. Łączy je jedno: charakterystyczny, magnetyzujący głos Anny Wyszkoni.

d3moqbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3moqbg