Trwa ładowanie...

Anna Popek: blog to mój sposób na uporządkowanie emocji

Share
d45prsw

Anna Popek zaczęła prowadzić blog prawie 3 lata temu. Dziennikarka twierdzi, że miała wówczas nieprzepartą potrzebę pisania, a strona dała jej wolność pisania na wybrane przez siebie tematy w dowolnym terminie. Razem z właścicielkami bloga ustaliła, że pisać będzie o sprawach niezwiązanych z jej pracą zawodową. Uznały bowiem, że życie jest zbyt bogate w rzeczy niezwiązane z telewizją, by ich nie utrwalać. Anna Popek twierdzi, że przygotowywanie wpisów to dla niej m.in. sposób na uporządkowanie emocji.

- To chyba najstarszy i najlepszy sposób porządkowania myśli w głowie. Jak ktoś już siądzie i opisze zdarzenie, swoje emocje, przeżycia, to jakoś ma to uporządkowane. Opisuję też różne rzeczy, które mi się podobają. Nie opisuję tych, które mi się nie podobają, chociaż nie wiem, czy nie zacznę, bo są czasami takie sytuacje, że chciałoby się coś skrytykować czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat. Na razie jednak skupiam się na pozytywnym nastawieniu do świata, więc piszę o tym, co mi się podoba - mówi Anna Popek agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziennikarka na blogu bardzo często pisze o rzeczach związanych z jej życiem, np. o wychowaniu córek, relacjach z siostrą, ciekawych ludziach spotkanych podczas podróży. Stara się przekonać swoich czytelników do tego, że w życiu znacznie ważniejsze niż kariera zawodowa i dobra materialne, są relacje z innymi ludźmi. Jej zdaniem, zbyt wiele jest pokłóconych rodzeństw, znajomych, którzy przestali ze sobą rozmawiać, i ludzi nie dbających o jakość stosunków z najbliższymi. Anna Popek chce jednocześnie, aby blog był źródłem konkretnych informacji np. o nowościach na rynku kosmetycznym, ciekawych treningach, a nawet inwestycjach finansowych.

d45prsw

- Na blogu piszę także o zdrowym odżywianiu, bo to jest mój konik. Raz w tygodniu jeżdżę na Halę Mirowską, kupuję zdrowe produkty od rolników, świeże sery, wędliny, warzywa i dbam o to, żeby moja rodzina dobrze się odżywiała. Unikam sklepów z ekologiczną żywnością, bo wolę podejść do kogoś, i sprawdzić, jak wygląda produkt oraz czy osoba, która go sprzedaje, czy jest w miarę sympatyczna i uczciwa- mówi Anna Popek.

Dziennikarka uważa, że miejsce, w którym kupuje się żywność, jest niezwykle istotne, według niej od takich wyborów zaczyna się bowiem zdrowie, dobry wygląd i samopoczucie. Dlatego stara się tak organizować swój czas, by przynajmniej raz w tygodniu wybrać się na zakupy na bazar. Niedawno na blogu pisała o tzw. genodiecie. Jest to sposób odżywiania opracowany przez prof. Ewę Stachowską ze szczecińskiej Akademii Medycznej dopasowany specjalnie dla Słowian. Na podstawie materiału genetycznego wykonywany jest test, który podpowiada, co powinno się jeść, a co należy wykluczyć z jadłospisu.

- Oczywiście to jest dość skomplikowane i trzymanie się tego rygorystycznie jest trudne, więc tego nie robię. Mam jednak mniej więcej nakreślone kierunki i wiem, w którą stronę to moje odżywianie powinno pójść. Napisałam też o tym na blogu. Ale widzę, że największym wzięciem cieszą się teksty dotyczące jedzenia i pielęgnacji urody. Najwięcej jest tam komentarzy i najwięcej osób je czyta, dlatego myślę, że to najbardziej ludzie interesuje - mówi Anna Popek.

d45prsw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45prsw
d45prsw