Anita Werner zachęca do podpisania petycji. "Wolni ludzie i wolny naród"

Anita Werner zachęca do podpisania petycji
Anita Werner zachęca do podpisania petycji
Źródło zdjęć: © fot. screen z YouTube, TVN Style

19.12.2021 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Anita Werner zamieściła na Instagramie krótki filmik, w którym mówi o wolnych mediach. Dziennikarka odniosła się w ten sposób do sprawy związanej z ustawą "lex TVN".

Telewizja TVN uruchomiła specjalną stronę z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy o radiofonii i telewizji określanej jako "lex TVN". W niedzielę do godz. 14 podpisało ją ponad 615 tys. Edward Miszczak, który gościł przed południem w "Dzień dobry TVN", prosił, aby ludzie stanęli razem z nimi, zachęcając do podpisania apelu.

– Jak Państwo zobaczą petycję na apel.tvn.pl, to zaapelujcie do naszego Prezydenta, żeby zawetował tę ustawę. Żeby nie stało się nic z naszymi kanałami, programami – powiedział.

Do podpisywania petycji zachęcają także prezenterzy TVN24. Anita Werner, która związana jest ze stacją od początku jej istnienia (od 2001 r.), opublikowała na swoim Instagramie krótki filmik. "Wolne media to wolni ludzie i wolny naród, a wolność to możliwość wyboru. Dziękujemy, że jesteście państwo z nami. Jesteśmy dla was" – powiedziała.

Pod jej wpisem pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci potwierdzili, że podpisali się w obronie TVN-u. "Bez wolnych, obiektywnych i niezależnych mediów nie ma demokracji", "Podpisane jestem z wami od lat i nie wyobrażam sobie by nie było TVN, faktów, playera" – napisali m.in.

Przypomnijmy, że sejmowa komisja kultury w piątek ku zaskoczeniu wszystkich wznowiła prace nad ustawą "lex TVN". Przeprowadzono głosowanie, na drodze którego ustawa wróciła do Sejmu. Po burzliwej debacie posłowie Zjednoczonej Prawicy zagłosowali przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu "lex TVN". Za głosowało 229 posłów, przeciw było 212. 11 się wstrzymało. Teraz wszystko zależy od prezydenta, który ma 21 dni na podjęcie decyzji w sprawie ustawy.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (82)
Zobacz także