Trwa ładowanie...

Andrzej Zakrzewski nie żyje. Miał 82 lata

Nie żyje Andrzej Zakrzewski - wieloletni dziennikarz Radiowej Trójki, reżyser oraz autor tekstów satyrycznych.

Andrzej Zakrzewski nie żyje. Miał 82 lataŹródło: Facebook.com
d1wld3t
d1wld3t

Informacja o śmierci Andrzeja Zakrzewskiego pojawiła się w środę wieczorem na oficjalnym fanpage'u Programu III Polskiego Radia. "Był jednym z najbardziej zasłużonych pracowników Trójki" - czytamy w krótkim oświadczeniu. "Miłośnik ludzi i zwierząt. Był cichy, skromny, niepozorny, ale też bardzo towarzyski" wspomina dziennikarza kolega z redakcji - Artur Andrus.

Andrzej Zakrzewski urodził się 28 czerwca 1935 roku w Warszawie. W wieku 23 lat ukończył studia na Wydziale Organizacji produkcji Filmowej PWSF w Łodzi. Początkowo spełniał się jako reżyser. Zakrzewski brał udział przy tworzeniu takich obrazów jak "Rancho Texas", "Mój stary", "Kryptonim Nektar" czy "Dziadek do orzechów". Sam wyreżyserował również filmy "Szach i mat!", a także "W każdą pogodę".

d1wld3t

W 1976 roku dołączył do Programu III Polskiego Radia. Na antenie prowadził takie audycje jak "BAR", "Powtórka z rozrywki" oraz "Ra-Tu-RO, czyli Radiowy Turniej Rozrywki". Przez długi czas kierował nawet Redakcją Rozrywki Trójki. Ostatnio wybierał dla słuchaczy "Przeboje Trójkowej Rozrywki". W 1997 roku otrzymał nagrodę Grand Prix Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia w Bolimowie za "Kartotekę rozrzuconą" opracowaną na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Cztery lata później otrzymał Nagrodę Honorową "Wielki Splendor" Teatru Polskiego Radia.

Andrzej Zakrzewski zmarł w środę w Warszawie. 9 czerwca br. o godz. 13.00 radiowa Trójka wyemituje specjalną audycję poświęconą dziennikarzowi.

Zobacz także: Wspomnienie Zbigniewa Wodeckiego

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d1wld3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wld3t