RozrywkaAndrzej Piaseczny, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka - nie zaśpiewają na festiwalu w Opolu

Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka - nie zaśpiewają na festiwalu w Opolu

Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka - nie zaśpiewają na festiwalu w Opolu
Źródło zdjęć: © materiał prasowy/Megafon.pl

20.05.2017 17:10, aktual.: 22.05.2017 18:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znani artyści masowo rezygnują z udziału w 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Grono wykonawców opuściła w atmosferze skandalu i konfliktu z Prezesem TVP Maryla Rodowicz. Na własne życzenie nie zaśpiewają Kasia Nosowska, Audiofeels ani Kasia Popowska. Teraz taką samą decyzję ogłosił Andrzej Piaseczny, Michał Szpak oraz Kasia Cerekwicka.

To już efekt kuli śnieżnej. Grono wykonawców na kultowej imprezie muzycznej z dnia na dzień kurczy się. Artyści mówią o politycznym charakterze kulturalnego z definicji wydarzenia oraz niesprawiedliwych i niczym nieuzasadnioncyh dezycjach o odsunięciu niektórych artystów od występu. Tak było w przypadku Kayah oraz Dr. Misio.

Jubileuszowy koncert miał zagrać Andrzej Piaseczny. Jednak na jego profilu na Facebooku pojawił się post o smutnej treści: "Ci z Was, którzy towarzyszą mojej artystycznej drodze od wielu lat, wiedzą jak ogromnie cieszyłem się na świętowanie z Wami Jubileuszu 25-lecia. Na dzielenie się radością z muzyki w miejscu do tego idealnym, tam gdzie rodziły się największe talenty i gdzie składano hołd pamięci artystów, którzy przemijają pozostawiając w nas najpiękniejsze dźwięki.
W Opolu, prawdziwej stolicy piosenki. W Opolu, gdzie artyści zawsze stali ponad podziałami. Do ostatniej chwili miałem nadzieję na to, że tak właśnie się stanie, że i tym razem muzyką uda nam się przezwyciężyć tak głęboki podział w naszej Ojczyźnie. (...) Podjąłem zatem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54 KFPP w Opolu. Proszę wszystkich, którzy cieszyli się wraz ze mną na mój pierwszy opolski recital, o zrozumienie i wsparcie".

W tym samym czasie podobną decyzję ogłosili - również za pośrednictwem mediów społecznościowych - Michał Szpak i Kasia Cerekwicka. Wygląda na to, że młodzi wykonawcy publikują podobny, krótki komunikat o "muzyce ponad podziałami". Jacek Kurski stanie przed zadaniem wypełnienia luk programowych po wielu lubianych i utalentowanych twórcach.

Ale na tym kłopoty Prezesa TVP się nie kończą. Z prowadzena koncertu Premier zrezygnował właśnie dziennikarz muzyczny Artur Orzech.

Na facebooku powstała grupa nawołująca do bojkotu oglądania koncertów opolskich w telewizji: Nie oglądam Opola 2017

Przypomnijmy, że na 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nie wystąpią:
Kayah
Kasia Nosowska
Maryla Rodowicz
Kasia Popowska
Michał Szpak
Andrzej Piaseczny
Dr Misio
Audiofeels
Kasia Cerekwicka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3759)
Zobacz także