Trwa ładowanie...

Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka - nie zaśpiewają na festiwalu w Opolu

Znani artyści masowo rezygnują z udziału w 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Grono wykonawców opuściła w atmosferze skandalu i konfliktu z Prezesem TVP Maryla Rodowicz. Na własne życzenie nie zaśpiewają Kasia Nosowska, Audiofeels ani Kasia Popowska. Teraz taką samą decyzję ogłosił Andrzej Piaseczny, Michał Szpak oraz Kasia Cerekwicka.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Andrzej Piaseczny, Michał Szpak, Kasia Cerekwicka - nie zaśpiewają na festiwalu w OpoluŹródło: materiał prasowy/Megafon.pl
d4ji2as
d4ji2as

To już efekt kuli śnieżnej. Grono wykonawców na kultowej imprezie muzycznej z dnia na dzień kurczy się. Artyści mówią o politycznym charakterze kulturalnego z definicji wydarzenia oraz niesprawiedliwych i niczym nieuzasadnioncyh dezycjach o odsunięciu niektórych artystów od występu. Tak było w przypadku Kayah oraz Dr. Misio.

Jubileuszowy koncert miał zagrać Andrzej Piaseczny. Jednak na jego profilu na Facebooku pojawił się post o smutnej treści: "Ci z Was, którzy towarzyszą mojej artystycznej drodze od wielu lat, wiedzą jak ogromnie cieszyłem się na świętowanie z Wami Jubileuszu 25-lecia. Na dzielenie się radością z muzyki w miejscu do tego idealnym, tam gdzie rodziły się największe talenty i gdzie składano hołd pamięci artystów, którzy przemijają pozostawiając w nas najpiękniejsze dźwięki.
W Opolu, prawdziwej stolicy piosenki. W Opolu, gdzie artyści zawsze stali ponad podziałami. Do ostatniej chwili miałem nadzieję na to, że tak właśnie się stanie, że i tym razem muzyką uda nam się przezwyciężyć tak głęboki podział w naszej Ojczyźnie. (...) Podjąłem zatem decyzję o wycofaniu swojego udziału z 54 KFPP w Opolu. Proszę wszystkich, którzy cieszyli się wraz ze mną na mój pierwszy opolski recital, o zrozumienie i wsparcie".

W tym samym czasie podobną decyzję ogłosili - również za pośrednictwem mediów społecznościowych - Michał Szpak i Kasia Cerekwicka. Wygląda na to, że młodzi wykonawcy publikują podobny, krótki komunikat o "muzyce ponad podziałami". Jacek Kurski stanie przed zadaniem wypełnienia luk programowych po wielu lubianych i utalentowanych twórcach.

d4ji2as

Ale na tym kłopoty Prezesa TVP się nie kończą. Z prowadzena koncertu Premier zrezygnował właśnie dziennikarz muzyczny Artur Orzech.

Na facebooku powstała grupa nawołująca do bojkotu oglądania koncertów opolskich w telewizji: Nie oglądam Opola 2017

d4ji2as

Przypomnijmy, że na 54. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu nie wystąpią:
Kayah
Kasia Nosowska
Maryla Rodowicz
Kasia Popowska
Michał Szpak
Andrzej Piaseczny
Dr Misio
Audiofeels
Kasia Cerekwicka

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4ji2as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ji2as