Andrzej Duda żegna Ewę Demarczyk. "Jej odejście jest wielką stratą dla polskiej kultury"

Andrzej Duda doceniał talent Ewy Demarczyk
Andrzej Duda doceniał talent Ewy Demarczyk
Źródło zdjęć: © East News

15.08.2020 20:15, aktual.: 01.03.2022 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek 14 sierpnia odeszła Ewa Demarczyk. Legendarną piosenkarkę pożegnała na oficjalnej stronie Kancelaria Prezydenta RP.

Wieku 79 lat odeszła Ewa Demarczyk, wybitna artystka i legenda piosenki, przez lata związana z Piwnicą pod Baranami. Wśród żegnających ją osobowości polskiego show-biznesu znaleźli się m.in. Michał Bajor, Kasia Kowalska czy Tomasz Organek.

Ale admiratorem jej talentu jest także Andrzej Duda, który z okazji 75. urodzin Demarczyk napisał do niej list.

Doceniał w nim m.in. "fenomen, na który składa się ów starannie dobierany repertuar, najwyższej próby profesjonalizm wykonania, fascynująca osobowość sceniczna oraz jedyny w swoim rodzaju głos Ewy Demarczyk, jest często uznawany za odrębny rozdział w historii polskiej estrady i piosenki aktorskiej".

Nic więc dziwnego, że Andrzej Duda także pożegnał ulubioną artystkę. Na oficjalnej stronie prezydenta został opublikowany tekst poświęcony Ewie Demarczyk.

"Była niezrównaną interpretatorką poezji, którą prezentowała z właściwą sobie wrażliwością i niezależnością. Jej koncerty przypominały niezwykły teatr, pełen piękna i prawdziwych emocji. Śpiewane przez Nią wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Mirona Białoszewskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej czy Juliana Tuwima nabierały nowych znaczeń i sensów, podkreślanych sztuką aktorską na najwyższym poziomie" – czytamy.

W informacji znalazła się także wzmianka o wspomnianym liście prezydenta do artystki oraz lista najsłynniejszych piosenek.

"Jej odejście jest wielką stratą dla polskiej kultury" - pisze Kancelaria Prezydenta RP.

Źródło artykułu:WP Gwiazdy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także