Trwa ładowanie...

Andrzej Bubień reżyseruje "Wujaszka Wanię" w Teatrze 6.piętro

Share
Andrzej Bubień reżyseruje "Wujaszka Wanię" w Teatrze 6.piętro
Źródło: Magda Pawluczuk
d9fflp3

Reżyserem spektaklu jest Andrzej Bubień - pochodzący z Polski, wieloletni dyrektor artystyczny Teatru na Wasijewskiej w Sankt Petersburgu (dawnego Teatru Satyry). W obsadzie zobaczymy m.in. Irenę Jun, Annę Dereszowską, Wojciecha Malajkata, Piotra Machalicę oraz Michała Żebrowskiego.

Premiera 21 listopada 2015r.

Wujaszek Wania
Ukończona w 1896 roku sztuka należy dziś do ścisłego kanonu klasyki dramatycznej, pozostając jedną najbardziej cenionych i najczęściej wystawianych w dorobku Czechowa. Dzięki geniuszowi stylu i ponadczasowości zawartych w dramacie refleksji, „Wujaszek Wania” stanowi pozycję obowiązkową dla każdego miłośnika teatru.

Akcja sztuki rozgrywa się w momencie gdy jednostajne życie w prowincjonalnym majątku przerywa przyjazd profesora Sieriebriakowa oraz jego młodej, pięknej żony. Pod wpływem tego zdarzenia rozpoczyna się subtelna gra prawdy i fałszu, podszyta typowymi dla Czechowa namiętnościami: pożądaniem, nadzieją, bólem niespełnienia, a nade wszystko – miłością i pragnieniem odmiany swojego losu. Krąg postaci dramatu ożywia plejada znakomitych aktorów, od występującego w głównej roli Wojciecha Malajkata, przez Annę Dereszowską, Irenę Jun, Dorotę Krempę, Joannę Żółkowską, Piotra Machalicę, Miłogosta Reczka, po kreującego postać Astrowa Michała Żebrowskiego. Ta, po czechowowsku, naprzemiennie śmieszna i straszna opowieść jest okazją do spojrzenia na nas samych, podlegających codziennym presjom i życiowym dążeniom. Przygotowujący inscenizację dramatu Andrzej Bubień, po latach pracy na europejskich scenach dramatycznych i operowych (za które zbierał liczne nagrody i wyróżnienia, na czele z nominacją do rosyjskiej Złotej
Maski), powraca do autora „Trzech sióstr”. Jego spektakl dowodzi, że przenikliwość spojrzenia Czechowa nie straciła dziś nic ze swojej aktualności.

d9fflp3

Bilety do nabycia na www.teatr6pietro.pl oraz www.ebilet.pl, a także bezpośrednio w kasie Teatru 6.piętro w PKiN.

(fot. Magda Pawluczuk)
Źródło: (fot. Magda Pawluczuk)
d9fflp3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9fflp3
d9fflp3