Trwa ładowanie...

Amerykanin John Buckland popłakał się w "Dzień dobry TVN". Mówił o Polsce

Jednym z gości środowego wydania "Dzień dobry TVN" był amerykański aktywista społeczny John Buckland. Mężczyzna wspiera dzieci, występując w stroju Batmana. Podczas rozmowy o pomocy najmłodszym z Ukrainy nie był w stanie powstrzymać łez. Dziękował też Polsce za jej postawę.

John Buckland płakał na antenie TVN John Buckland płakał na antenie TVN Źródło: fot. TVN
d25vxdz
d25vxdz

John Buckland od 10 lat występuje w kostiumie Batmana w ramach działań Heroes 4 Higher. Pracuje z nieuleczalnie chorymi dziećmi, uzależnioną młodzieżą i weteranami wojennymi. Mężczyzna pojawił się ostatnio w Polsce, gdzie jego działania wspiera Mariia Jasynska, czyli pochodząca z Kijowa Wonder Woman. Gościł przez chwilę w "Dzień dobry TVN", gdzie opowiedział swoją historię i wyjaśnił cel fundacji.

Po tym, jak napatrzył się na cierpienie dzieci w Ameryce z powodu narkotyków czy chorób stwierdził, że chce być członkiem armii Batmana. W ten sposób zamierzał pokazać dzieciom, że cierpienie da się przekuć w coś pozytywnego.

- Są cztery zasady: nigdy się nie poddawaj, zawsze rób to, co słuszne, pomagaj innym i nigdy ich nie zastraszaj. To są cztery kroki do wielkości - powiedział.

ZOBACZ TEŻ: Ilu jeszcze Ukraińców może przyjąć Polska? Specjalista szacuje liczby

Gdy Buckland poruszył temat dzieci z Ukrainy, nie mógł powstrzymać łez.

d25vxdz

- Kiedy to wszystko wydarzyło się w Ukrainie, to było jak wiatr, który powalił dzieci i zgasił ogień w sercach. Nasze zadanie to zapalić ten ogień ponownie - mówił poruszony.

Amerykanin przy okazji podziękował Polakom za to, co robią dla Ukrainy.

- Chciałbym też przy okazji powiedzieć, jak bardzo wielki szacunek mam dla Polski – to wy jesteście prawdziwymi bohaterami w tej historii. Przeszliście straszne rzeczy podczas II wojnie światowej, a teraz dajecie wsparcie innym - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25vxdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d25vxdz