Trwa ładowanie...
d3aqcpv

Ameryka Express – wyścig rozpoczął się w Ekwadorze. Zobacz, z czym zmagali się uczestnicy!

Ameryka Express zastąpiła program Azja Express. Pierwszy odcinek nowego sezonu już za nami. Co się działo?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Ameryka Express – wyścig rozpoczął się w Ekwadorze. Zobacz z czym zmagali się uczestnicy!
Ameryka Express – wyścig rozpoczął się w Ekwadorze. Zobacz z czym zmagali się uczestnicy! (Facebook.com)
d3aqcpv

Ameryka Express – uczestnicy

Przypominamy, że w tym razem w wyścigu bierze udział osiem par: Lara Gessler wraz z kolegą Piotrem Sałatą, Filip Chajzer z ojcem Zygmuntem Chajzerem, Aleksandra Domańska z bratem Dawidem, Katarzyna Meller z przyjaciółką Moniką Zagajską, Tomasz Karolak z przyjacielem Jakubem Urbańskim, Maciej Musiałowski z koleżanką Anną Małysą, Magda Steczkowska z mężem Piotrem Królika i duet FitLover – Pamela Stefanowicz z narzeczonym Mateuszem Januszem.

*ZOBACZ TEŻ: Chajzer wspomina : "Ojciec w trakcie jednej z największych libacji odpadł w połowie" *

Trudne początki

Już na początku program dostarczył uczestnikom wielu ekstremalnych emocji. Wszystkim parom zasłonięto oczy, a następnie wywieziono ciężarówkami w osiem oddalonych od autostrady o podobna odległość punktów. Pomimo ulewnego deszczu duety musiały się spieszyć, by dotrzeć do drogi głównej i tam złapać transport do miasteczka Otavalo, gdzie czekało na nich pierwsze zadanie. Musieli zdobyć złoty, drogocenny naszyjnik od lokalnych kobiet. Choć większości par udało się szybko zdobyć cenny przedmiot, byli i tacy, którym sprawiło to spory problem. Dopiero po wykonaniu tego zadania pary mogły przepakować się programowe plecaki i ruszyć do punktu kontrolnego gdy, znajdującego się w Qutio – stolicy Ekwadoru.

d3aqcpv

Kolejne zadania

Najszybszymi parami okazali się Magda z Piotrem, duet Fit Lovers oraz Kasia i Monika. To właśnie na nich czekało zadanie, w którym można było zdobyć amulet wart… 5 tys. zł. Misja polegała na zdobyciu zawieszonej na dwumetrowym słupie piniaty i wykonanie zadania ukrytego w środku. Zwycięzcami okazali się Pamela i Mateusz. Następnego ranka zawodnicy musieli ruszyć dalej, aby walczyć o immunitet będący gwarancją awansu do kolejnego odcinka.

Na ich drodze pojawiły się kolejne, wyczerpujące zadania – bieg po mieście w wielkim ponczo oraz przebranie figurki Jezusa (według ekwadorskiej tradycji powinien nosić strój pana domu). Jakby tego było mało, zawodnicy wspiąć się pod posąg Maryi umieszczony na 200-metrowym wzgórzu znajdującym się nad jedną z najwyżej położonych stolic na całym świecie. Niestety, nie każdy poradził sobie z zadaniem. Zygmunt Chajzer nie chciał ryzykować zdrowia i zrezygnował, za to jego syn postanowił dojść do mety sam. Ostatecznie jednak ich zadanie zostało zaliczone.

Koniec końców wszyscy zameldowali się na mecie pierwszego etapu. Zwycięzcami odcinka byli Lara i Piotr, którzy chętnie udali się na wycieczkę do dorzecza Amazonki. W następnym odcinku pierwsza para będzie musiała opuścić program.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3aqcpv

Podziel się opinią

Share
d3aqcpv
d3aqcpv