Trwa ładowanie...

''American Gods'': Ian McShane wśród amerykańskich bogów

Share
''American Gods'': Ian McShane wśród amerykańskich bogów
d482nn1

Ian McShane zasilił obsadę serialu "American Gods".

Produkcja będzie telewizyjną ekranizacją wydanej w 2001 roku książki Neila Gaimana "Amerykańscy bogowie". Akcja opowieści rozgrywa się w świecie, w którym bogowie i postacie z mitologii żyją wśród zwykłych śmiertelników.

Ricky Whittle pojawi się jako jako główny bohater Cień (Shadow Moon). Tuż przed zwolnieniem Cienia z więzienia, w tajemniczym wypadku ginie jego żona Laura. Po powrocie do domu, Cień spotyka Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem spróbują rozwiązać zagadkę morderstw dokonywanych zimą w pewnym małym miasteczku.

d482nn1

Ian McShane zagra właśnie Pana Wednesday.

David Slade zajmie się reżyserią.

Książkę przetłumaczono na ponad 30 języków. O jej ekranizacji mówi się od kilku lat. Początkowo serial przygotowywany był dla stacji HBO, ale ta wycofała się z realizacji. Projektem zainteresowała się stacja Starz. Premiera planowana jest na rok 2017.

Produkcją serialu kierują Bryan Fuller (twórca "Hannibala") oraz Michael Green ("Kings"). Neil Gaiman sam napisał scenariusz odcinka pilotażowego.

Ian McShane, znany z seriali "Deadwood", "Kings" czy "Filary Ziemi", ostatnio grał w filmie "John Wick" czy cyklu "Ray Donovan".

d482nn1

Podziel się opinią

Share
d482nn1
d482nn1