Trwa ładowanie...

"American Crime Story": Bill Clinton i Monika Lewinsky w nowym sezonie

"American Crime Story" powraca z trzecim sezonem. Tematem serialu będzie głośny skandal z udziałem byłego prezydenta USA Billa Clintona i Moniki Lewinsky.

"American Crime Story": Bill Clinton i Monika Lewinsky w nowym sezonieŹródło: East News
dxhbr0k
dxhbr0k

"American Crime Story": Bill Clinton i Monika Lewinsky w nowym sezonie

W pierwszym sezonie "American Crime Story" przedstawiono sprawę O.J. Simpsona, który został oskarżony o zabicie żony w najgłośniejszym procesie USA . W drugiej serii pokazanoi historię zabójstwa legendarnego projektanta Gianniego Versacego przez Andrew Cunana. Trzeci sezon "American Crime Story" będzie równie wyjątkowy, gdyż opowie on o głośnej seksaferze z lat 90., w która zaangażowani byli prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton oraz najsłynniejsza stażystka świata, Monika Lewinsky.

Co najciekawsze producentką całego sezonu będzie sama Monika Lewinsky. Twórca serii Ryan Murphy mówił w rozmowie z "The Hollywood Reporter" twierdził, że jej obecność jest warunkiem do rozpoczęcia prac nad produkcją.

– Powiedziałem jej: Nikt poza tobą nie powinien opowiadać twojej historii. Jeśli chcesz wyprodukować to ze mną, będę zachwycony – mówił.
W obsadzie "American Crime Story" znalazły się: Sarah Paulson jako Linda Tripp (urzędniczka, która odegrała znaczącą rolę w ujawnieniu skandalu), Beanie Feldstein w roli Lewinsky oraz Annaleigh Ashford jako Paula Jones (urzędniczka, która oskarżyła Clintona o molestowanie seksualne).

dxhbr0k

Seksafera z Billem Clintonem i Moniką Lewinsky

Głośna sprawa ujrzała światło dzienne 17 stycznia 1998 roku. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Bill Clinton został oskarżony o molestowanie seksualne. Niezależny prokurator Kenneth Starr zajmujący się tą sprawą powoływał się na jeden z dowodów rzeczowych, którym była przechowywana przez lata sukienka z prezydenckim nasieniem.

Monica Lewinsky podpisała dokument, w którym zaprzeczyła, by między nią i Billem Clintonem doszło do romansu. Po tym, jak wyszło na jaw, że prezydent kłamał w sprawie romansu, Kongres rozpoczął procedurę impeachmentu. Senat odrzucił jednak ten wniosek i Clinton dokończył drugą kadencję.

Clinton twierdził, że między nim a Lewinsky doszło wyłącznie do stosunku oralnego, co w jego opinii nie mogło być uznane za pełny stosunek seksualny.

dxhbr0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxhbr0k