Trwa ładowanie...
pierwsza miłość
11-02-2011 12:07

Aktorzy "Pierwszej miłości" znów malowali szpital

Aktorzy "Pierwszej miłości" znów malowali szpital
d24zehv
d24zehv

10 lutego w Szpitalu im. Z. Radlińskiego w Łodzi odbył się finał kolejnej edycji programu „Dziecięcy świat w kolorach.” Krasnale, księżniczki, czarodziejskie postaci w bajkowej scenerii zostały przeniesione na ściany dziecięcego oddziału ortopedycznego.

To już dziewiąty oddział szpitalny w Polsce pomalowany w ramach programu społecznego stworzonego i realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. W kolejnych polskich miastach, oddziały dziecięce nabierały kolorów. Do współpracy Śnieżka zapraszała zawodowych, utalentowanych plastyków, którzy dbali o to, żeby efekt końcowy przypominał prawdziwych bohaterów dziecięcych bajek.

Po raz drugi program, został wzmocniony współpracą partnera - ATM Grupy S.A. , która włączyła w akcję silną reprezentację artystów z serialu "Pierwsza Miłość". Maria Konarowska, Łukasz Płoszajski i Michał Koterski pod czujnym okiem artystki plastyka, przy użyciu farb Śnieżki, zamienili szpitalny oddział w bajkowy świat. Dzieci – z entuzjazmem zaakceptowały metamorfozę oddziału. Piękna jest wróżka i smok, ale krasnale też mi się podobają – mówi 10-cio letnia Ania, pacjentka szpitala. Jest dużo przyjemniej i weselej. Barwne motywy, dużo kolorów w otoczeniu zdrowiejących dzieci mogą być formą terapii.

d24zehv

Dyrektor Szpitala im. Z. Radlińskiego Pan Eugeniusz Furman podkreśla, że ważne w leczeniu chorych dzieci jest zapewnienie im spokoju oraz stworzenie dobrego nastroju - Trafiające na szpitalny oddział małe dziecko jest zagubione, zdenerwowane, niespokojne, dlatego kolorowe wnętrze ze znanymi i ulubionymi postaciami z bajek ułatwia nam wyciszenie dziecka i w konsekwencji przyspiesza proces leczenia – mówi Eugeniusz Furman.

Takie programy społeczne są cenną inicjatywą, wartą naśladowania przez inne firmy. Cieszymy się, że „Dziecięcy Świat w Kolorach” zagościł u nas i mamy nadzieję, że będzie realizowany w wielu innych miejscach – dodaje dyrektor szpitala.

FFFiL Śnieżka zapewnia o kontynuacji programu. - Akcja „Dziecięcy świat w kolorach” daje nam wielką satysfakcję – mówi Anna Szymaszek, specjalista ds. Public Relations w FFiL Śnieżka S.A..

- Wystarczy spojrzeć na dzieci ich radość w oczach, żeby mieć pewność że to, co robimy ma wielki sens. Chcielibyśmy, żeby nasz program obejmował coraz większą liczbę szpitali i mamy nadzieję, że tak się stanie - zaznacza.

d24zehv

WSZYSTKO O SERIALU "PIERWSZA MIŁOŚĆ"

Zobacz także:

[

WALDUŚ Z "KIEPSKICH" WZIĄŁ ŚLUB! FOTO ]( http://teleshow.wp.pl/swiat-wedlug-kiepskich-waldus-sie-ozenil-6026602722247809g )
[

W "MAJCE" ZACHWYCAŁA. TERAZ WYGLĄDA FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/instynkt-marieta-zukowska-wyglada-fatalnie-6026602063090305g )
[

MŁYNARSKA ROZEBRAŁA SIĘ NA WIZJI! ]( http://teleshow.pl/gid,13101775,img,13101797,kat,1024835,title,Mlynarska-rozebrala-sie-do-pracy,galeria.html )
[

CZY LAMIA Z "SEKSMISJI" MOCNO SIĘ ZMIENIŁA? ]( http://film.wp.pl/pamietacie-seksmisje-6025276006806657g )

d24zehv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24zehv