Trwa ładowanie...

Aktorka "Gry o tron" też oskarża Weinsteina o molestowanie. Opisała ten przykry incydent

Lena Headey, która wciela się w rolę Cersei Lannister, przyznała, że dwa lata temu producent filmowy molestował ją seksualnie. Gwiazda mocno to przeżyła.

Share
Aktorka "Gry o tron" też oskarża Weinsteina o molestowanie. Opisała ten przykry incydent
Źródło: Materiały prasowe
d258x4u

Po tym, jak w "New York Timesie" pojawił się artykuł o Harvey'u Weinsteinie, coraz więcej kobiet zaczęło mówić o niemoralnych propozycjach z jego strony. Głos zabrały m.in. Angelina Jolie, Gwyneth Platrow, Cara Delevigne czy Reese Witherspoon. Teraz kolejna znana aktorka postanowiła przyznać się do tego, że producent zachowywał się wobec niej niestosownie i naruszył jej cielesność.

Lena Headey opisała całą sytuację na Twitterze. Po raz pierwszy spotkała producenta podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji.

- Zapytał, czy nie przejdę się z nim. W pewnym momencie mnie zatrzymał i mówił dwuznaczne komentarze, czynił dwuznaczne gesty. Ja po prostu się roześmiałam, byłam naprawdę zszokowana. Pomyślałam sobie, że to musiał być żart. Powiedziałam: "To będzie jak całowanie mojego taty! Chodźmy się napić, wróćmy do pozostałych". Nigdy nie pojawiłam się w żadnym filmie Miramax Film.

d258x4u

To jednak nie była ostatnia tego typu sytuacja.

- Następny raz miał kilka lat później w Los Angeles. Miałam taką myśl, że on nie będzie próbował kolejny raz po tym, kiedy powiedziałam mu, że nie jestem zainteresowana. Wierzyłam, że uszanuje moją granicę i że będzie chciał porozmawiać tylko o pracy.

Do dwuznacznej sytuacji miało dojść w windzie, kiedy aktorka odwiedziła Weinsteina, aby zobaczyć scenariusz.

- Powiedziałam do Harvey'a: "Nie interesuje mnie nic innego niż praca. Proszę nie myśl, że przyjechałam tu z innego powodu. Nic się nie wydarzy". Nie wiem, co się we mnie wtedy odezwało. Coś przeczuwałam. On był wściekły, milczał.

d258x4u

Aktorka dodała, że Weinstein złapał ją za ramię od tyłu, a ona czuła się całkowicie bezsilna. Po tym, jak rzekomo "szeptał", że nie powinna mówić nikomu o tym spotkaniu, "wsiadła do samochodu i płakała".

Grono kobiet molestowanych przez Weinsteina powiększa się z dnia na dzień, a na jaw wychodzą kolejne szczegóły. Producent filmowy ma coraz większe problemy. Czy poniesie konsekwencje adekwatne do swoich czynów?

ZOBACZ TAKŻE: Mielcarz o seksskandalu z Harveyem Weinsteinem. "Ktoś taki jest skończony"

d258x4u

Podziel się opinią

Share
d258x4u
d258x4u