Aktor ledwo wiązał koniec z końcem. Dostał pracę w TVP

Mariusz Czajka dostał pracę
Mariusz Czajka dostał pracę
Źródło zdjęć: © East News

26.06.2021 10:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy" - ten dramatyczny apel aktora Mariusza Czajki obiegł wszystkie polskie media. Jak dziś wygląda sytuacja aktora? Zupełnie inaczej.

Na początku roku Mariusz Czajka był zmuszony powiedzieć wszystkim, jak beznadziejnie wygląda jego sytuacja finansowa. Doszło do tego, że aktor komedii "Chłopaki nie płaczą" i kilku popularnych seriali, praktycznie nie miał za co żyć, a co za tym idzie - nie miał pieniędzy na pogrzeb własnej matki. "Przez pandemię koronawirusa od marca 2020 r. do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielską 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy, bo nie mam za co" - przyznał wtedy aktor.

Czajka komentował w rozmowie z mediami, że w styczniu nie miał na jedzenie. Dzięki pomocy internautów udało się zebrać środki na pogrzeb matki aktora, na spłatę długów. Pomocną dłoń wyciągnęła też telewizja publiczna.

Czajka zagra w nowym serialu TVP - "Remiza". To autorski projekt telewizji publicznej, za którego kamerą stanie Kamila Filder. Serial będzie opowiadał o pracy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Czajka wcieli się w postać sołtysa.

- W końcu odkuję się finansowo i nie będę myślał, co włożyć do garnka. Praca w takim serialu daje płynność i stabilizację finansową - komentuje w rozmowie z "Faktem".

- Na razie mamy umowy i scenariusze na 60 odcinków. Mam jednak nadzieję, że widzowie pokochają tę produkcję i zostaniemy na ekranie wiele lat - dodaje aktor.

W nowej produkcji TVP wystąpią też m.in.: Małgorzata Then-Stępień, Jan Mizerski, Mateusz Dymidziuk, Ziemowit Wasielewski, Sylwia Drzycimska, Paulina Masiak, Piotr Wątroba, Dominika Buczek i Piotr Świętochowski.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także