Trwa ładowanie...
30-06-2010 15:33

Akt oskarżenia przeciwko znanej dziennikarce

Akt oskarżenia przeciwko znanej dziennikarceŹródło: WPROST
d40snmw

* O płatną protekcję oraz popełnienie przestępstwa skarbowego oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Opolu dziennikarkę Dorotę K. Kobieta deklarowała pomoc aresztowanemu biznesmenowi Markowi D., powołując się na swoje wpływy w instytucjach państwowych. Grozi jej do 8 lat więzienia. K. nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów.*

Jak poinformowała rzeczniczka prowadzącej sprawę Prokuratury Okręgowej w Opolu Lida Sieradzka, akt oskarżenia skierowano w środę do Sądu Rejonowego Warszawa Praga-Południe. Śledztwo wszczęto na podstawie zawiadomienia Aleksandry D. i Barbary P., żony i teściowej podejrzanego w innym śledztwie Marka D.

Dorocie K. , byłej dziennikarce tygodnika Wprost, zarzucono dwa przestępstwa - płatną protekcję, czyli podjęcie się pośrednictwa w załatwianiu sprawy poprzez powoływanie się na wpływy u określonych osób w zamian za korzyści majątkowe. Za obiecywane polepszenie sytuacji Marka D. jego rodzina udzieliła dziennikarce trzech nieoprocentowanych pożyczek w łącznej wysokości 270 tys. zł.

d40snmw

Drugi zarzut dotyczy popełnienia przestępstwa skarbowego - kobieta nie ujawniła właściwemu organowi podatkowemu zaciągniętych w okresie od grudnia 2005 r. do czerwca 2006 r. owych trzech pożyczek. Miała tym uszczuplić podatek o co najmniej 5400 zł.

Dorota K. deklarowała w rozmowach z żoną i teściową biznesmena, że jej działania poprawią jego sytuację procesową w śledztwie prowadzonym początkowo przez Prokuraturę Apelacyjną w Łodzi, a następnie przejętym przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach.

Obiecywała, że podejmie w tej sprawie osobiste rozmowy z prokuratorem krajowym i doprowadzi do rozmów adwokatów Natalii O.- Z. oraz Piotra K. z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem krajowym. Miała też inspirować wniosek adwokatów: Natalii O.- Z. i Piotra K. o przeniesienie śledztw przeciwko Markowi D. z Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi do innej jednostki organizacyjnej prokuratury.

Zapewniała też, że będzie tworzyć i publikować w prasie artykuły korzystne dla Marka D. oraz podsunęła pomysł napisania przez żonę wstawienniczego listu do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

d40snmw

Jak informuje opolska prokuratura, działania te doprowadziły w pierwszej kolejności do przeniesienia śledztw z Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi do Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Według składanych rodzinie zapewnień Doroty K. możliwe było też uchylenie tymczasowego aresztowania wobec Marka D.

Podejmując te wszystkie działania Dorota K. miała powoływać się wobec obu kobiet na wpływy, jakie posiadała w instytucjach państwowych, a zwłaszcza na swoje związki i znajomości o podłożu politycznym, zawodowym i towarzyskim z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i jego bliskim otoczeniem, z premierem i jego otoczeniem, z ministrem sprawiedliwości, z prokuratorem krajowym, z koordynatorem służb specjalnych oraz z przedstawicielami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innych służb specjalnych.

Dorota K. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych jej czynów, złożyła obszerne wyjaśnienia. Już podczas postępowania karnego uiściła równowartość zarzuconego jej uszczuplenia podatkowego.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d40snmw

Zobacz także:

[

Jurorzy poza godzinami pracy ]( http://teleshow.pl/gid,12148540,img,12150567,kat,1024837,title,Jurorzy-poza-godzinami-pracy,galeria.html )
[

Nie uwierzycie, jak Monika Olejnik wyglądała 20 lat temu! ]( http://teleshow.pl/gid,12135614,img,12135695,kat,1024837,title,Nie-uwierzycie-jak-Monika-Olejnik-wygladala-20-lat-temu,galeria.html )
[

Agnieszka Szulim przed laty ]( http://teleshow.pl/gid,12142075,img,12142266,kat,1024837,title,Agnieszka-Szulim-przed-laty,galeria.html )
[

Rusin: Miło na planie, g...no na ekranie! ]( http://teleshow.pl/gid,12141656,img,12141719,kat,1024837,title,Rusin-Milo-na-planie-gno-na-ekranie,galeria.html )

d40snmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40snmw